Slovenský hotel Bjórnson: Malý kousek Skandinávie v Tatrách

Slovenský hotel Bjórnson: Malý kousek Skandinávie v Tatrách

Cestování je mnohem dostupnější než v minulosti a logicky stoupá zájem o vzdálenější a exotické destinace. Toužíme zažít nepoznané a podívat se do míst, která jsme doposud znali jen z magazínů a filmů. Je to v pořádku, svět nabízí rozmanité krásy a byla by velká škoda se o ně připravit. Na druhou stranu bychom neměli zapomínat, co jaké poklady máme jen pár kilometrů za hranicemi se Slovenskem. Pokud vás uhranulo kouzlo severoevropských zemí, ale do Skandinávie se momentálně nechystáte, udělejte si alespoň krátký trip k sousedům. Tatranský hotel Björnson vás dostane kombinací typického severského vzhledu, špičkových služeb a nyní i novými apartmány umístěnými v lese.

Lyžování par excellence

Kvalitního lyžování si u sousedů užijete dosytosti. Třeba právě v okolí Chopoku, třetí největší hory Nízkých Tater. A když místní poprosíte, aby vám doporučili nejlepší hotel Chopok, nasměrují vás na Björnson. Hotel byl vybudován v tradičním horském stylu v roce 1952 a již na první vypadá, jako kdyby jej sem přesunuli ze Skandinávie. Nachází se v Demänovské dolině, což je zdejší centrum populárního lyžařského střediska Jasná – Nízké Tatry. Lanovka se nachází v jeho bezprostřední blízkosti, takže není nutné utrácet čas zdlouhavými přesuny. Prvotřídní kvalitu místních sjezdovek a špičkovou úroveň služeb potvrzují recenze, kterých na webu najdete víc než dost.

Unikátní dřevěné chatky TREE HOUSES

Tradiční vzhled slovenského hotelu poněkud mate. Naopak je velmi moderní a hosté rozhodně nestrádají. Stylové interiéry vás ohromí a v nově vybudovaném wellness centru dobijete baterky po náročném dni na svahu. Kromě hlavní budovy se navíc můžete ubytovat i ve Ville a Hostelu, jež se nachází v areálu. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou jedinečné chatky TREE HOUSES - apartmány Liptov. Nabízí netušenou atmosféru: jejich prosklená část vás přivodí pocit, jako kdybyste se nacházeli venku v přírodě. A když vám to v zimě nevyjde, neváhejte se do Demänovské doliny vydat kdykoliv během roku. V okolí hotelu Björnskonka se najdete nespočet přírodních krás a kulturních zajímavostí. Aby ne, vždyť se nachází v Národním parku Nízké Tatry!

Publikováno: 09. 12. 2019

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam