Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Byznys

Jaké technologie se používají pro potisk tašek?

Už jste je určitě také viděli. Látkové tašky dobývají svět. Je jedině dobře, že lidé nahrazují jednorázové igelitky ekologičtější alternativou. Kromě toho jsou látkové tašky velmi pěkným doplňkem.

Málokdo nosí čistě bílou či barevnou látkovou tašku, většinou ji zdobí nějaký potisk. Kreativní duše si látku samy pokreslí barvami na textil, nicméně zpravidla se setkáte především s taškami potištěnými. Na potisk tašek se používá několik technologií.

Technologie na potisk tašek

Tisk přímými barvami: Nejčastější varianta, která je vhodná pro vektorové motivy. Neumožňuje totiž přechody mezi barvami. Nabízí barevnost podle vzorníku Pantone C. Pro přesný typ písma je nutné dodat předlohu ve vektorech či přímo font, obrázky k vytištění je možné posílat ve vektorových formátech cdr či ai.

Separační tisk: Předloha se rozloží do přímých barev a jejich prolnutím se vytvoří barevné přechody. Separačním tiskem se dají vytisknout také složitější motivy a barvy vypadají krásně i na tmavých látkách. Technologie se vyplatí už od malých nákladů. Vhodné je dodat předlohu na průhledném pozadí.

Tisk v režimu CMYK: Používá se u plnobarevných fotografií, nicméně například u kreslených předloh by nedosáhl takové barevnosti jako separační tisk. Vhodný je pro tisk na bílé pozadí. Předlohu je taktéž dobré dodávat na průhledném pozadí.

Vám stačí zvolit si motiv

Výběr správné technologie potisku je však záležitostí firmy, která potisk látkových tašek nabízí. Vy, jako zákazník, musíte jen dodat motiv. Standardní tašky o rozměrech 38 × 42 cm je možné opatřit potiskem o maximální velikosti 27 × 31 nebo 25 × 33 cm. Výjimečně mají zákazníci zájem o potisk až do okrajů tašky, taková varianta je však náročnější na přípravu, zpracování tedy trvá déle a je dražší. Obecně se nevyplácí nechat si potisknout pouze jedinou tašku, vyšlo by vás to dost draho. Výhodný je potisk 30 a více kusů.

V textu byly využity informace o potisku látkových tašek ze webových stránek sítotiskové tiskárny Color Factory Chrudim.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *