Slovinsko je stále oblíbenější cíl pro milovníky lyžování

Slovinsko je stále oblíbenější cíl pro milovníky lyžování

Pokud stále přemýšlíte, kam v letošním roce vyrazit za zimními radovánkami, pravděpodobně vás napadnou rakouské Alpy anebo slovenské Vysoké Tatry. Ovšem ne každého lákají přeplněná a nesmírně drahá střediska. Jestliže tedy prahnete po větším soukromí a nižší koncentraci lyžařů, zamiřte do Slovinska. V současné době patří lyžování ve Slovinsku k velice vyhledávaným frázím. Důvodů je hned několik. Slovinsko se chlubí nádhernými Alpami, upravenými sjezdovkami všech obtížností, zamrzlými jezery a běžkařskými tratěmi. Jestliže se vám zrovna nebude chtít lyžovat, můžete vyrazit do okolních vesniček a měst za památkami a kulturou.

Lyžování v Julských Alpách

Slovinsko jako takové nabízí spoustu lyžařských středisek. Populární areál je Bohinj s desítkami sjezdovek, na nichž si užijí spoustu zábavy jak lyžaři, tak i snowboardisti. Pokud vyrazíte na sjezdovku Bled, otevře se vám z ní panoramatický výhled na zamrzlé Bledské jezero. Jakmile vás omrzí lyžování, můžete si na zmíněném jezeru zabruslit. Pro profesionální lyžaře jsou připravena střediska Kobla a Vogel s více než 35 kilometry svahů. Zapomenout nesmíme ani na středisko Kranjska Gora, v němž se každoročně pořádá také Světový pohár v alpském lyžování. Kranjska Gora se rozprostírá na pomezí Slovinska, Itálie a Rakouska. Julské Alpy se vyplatí navštívit ještě i z východní části, kde se nachází Pohorje nedaleko Mariboru. Čekají na vás další sjezdovky a běžkařské tratě. Z nejvyšší sjezdovky máte famózní výhled na hory a daleké okolí.

Kde se ubytovat?

Jakmile zadáte do vyhledávače “lyžování Slovinsko”, zobrazí se vám spousta ubytovacích zařízení. Rezervovat si můžete horskou chatu, penzion, hotel a další. Ve ski areálech nechybí ani restaurace, půjčovny lyžařského vybavení a další služby.

Publikováno: 26. 08. 2018

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: slovinsko lyžování