Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Slovinsko je stále oblíbenější cíl pro milovníky lyžování

Pokud stále přemýšlíte, kam v letošním roce vyrazit za zimními radovánkami, pravděpodobně vás napadnou rakouské Alpy anebo slovenské Vysoké Tatry. Ovšem ne každého lákají přeplněná a nesmírně drahá střediska. Jestliže tedy prahnete po větším soukromí a nižší koncentraci lyžařů, zamiřte do Slovinska.

V současné době patří lyžování ve Slovinsku k velice vyhledávaným frázím. Důvodů je hned několik. Slovinsko se chlubí nádhernými Alpami, upravenými sjezdovkami všech obtížností, zamrzlými jezery a běžkařskými tratěmi. Jestliže se vám zrovna nebude chtít lyžovat, můžete vyrazit do okolních vesniček a měst za památkami a kulturou.

Lyžování v Julských Alpách

Slovinsko jako takové nabízí spoustu lyžařských středisek. Populární areál je Bohinj s desítkami sjezdovek, na nichž si užijí spoustu zábavy jak lyžaři, tak i snowboardisti. Pokud vyrazíte na sjezdovku Bled, otevře se vám z ní panoramatický výhled na zamrzlé Bledské jezero. Jakmile vás omrzí lyžování, můžete si na zmíněném jezeru zabruslit.

Pro profesionální lyžaře jsou připravena střediska Kobla a Vogel s více než 35 kilometry svahů. Zapomenout nesmíme ani na středisko Kranjska Gora, v němž se každoročně pořádá také Světový pohár v alpském lyžování. Kranjska Gora se rozprostírá na pomezí Slovinska, Itálie a Rakouska.

Julské Alpy se vyplatí navštívit ještě i z východní části, kde se nachází Pohorje nedaleko Mariboru. Čekají na vás další sjezdovky a běžkařské tratě. Z nejvyšší sjezdovky máte famózní výhled na hory a daleké okolí.

Kde se ubytovat?

Jakmile zadáte do vyhledávače “lyžování Slovinsko”, zobrazí se vám spousta ubytovacích zařízení. Rezervovat si můžete horskou chatu, penzion, hotel a další. Ve ski areálech nechybí ani restaurace, půjčovny lyžařského vybavení a další služby.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *