Udělejte si výlet do Moskvy – budete žasnout

Udělejte si výlet do Moskvy – budete žasnout

Kde je ta země, kde zítra znamená jíž včera? Předsudky vůči Rusku teď nechme stranou – ačkoliv je tato země v mnohém velmi zvláštní a jedinečná, musí se jí nechat, že patří k nejzajímavějším cílům z hlediska turistiky. Středobodem je Moskva, která je – ne nadarmo – nazývána městem kontrastů. Nachází se v ní bohatě zdobené chrámy i megalomanské stavby.

Zapomeňte na všechna velkoměsta, která jste doposud navštívili. Moskva je úplně jiná. Žije v ní více obyvatel než v celé naší zemi a turistům servíruje dechberoucí kontrasty. Ale abyste zjistili, jaká doopravdy je, sežeňte si vízum do Ruska a vydejte se na nezapomenutelnou cestu za poznáním.

Ačkoliv mnozí Češi přistupují k Moskvě s rezervou, protože – s ohledem na minulost – vzbuzuje rozporuplné emoce, současná podoba metropole rozhodně stojí za zhlédnutí. Buďme však trochu konkrétnější - proč byste měli grandiózní město poctít svou návštěvou?

V Moskvě můžete obdivovat tajemné chrámy s typickými zlatými kupolemi. Nejimpozantnější je pestrobarevný chrám Vasilije Blaženého.

Kromě chrámů se ve městě nachází i mnoho dalších historických staveb, které připomínají jeho dlouhou historii a odkazují na jednotlivé fáze leckdy pohnutých dějin.

V ruské metropoli si užijete bujarého nočního života. V poslední dekádě zde vyrostlo mnoho stylových klubů a diskoték – na své si přijde i velmi náročný milovník radovánek tohoto typu.

Moskva je zároveň rájem gurmánů. Narazíte zde na speciality, které nikde jinde neseženete ve stejné podobě. Ať už jde o typickou ruskou kuchyni či mezinárodní speciality, v kombinaci s ruskou pohostinností je nadmíru jasné, že se z poznávací cesty vrátíte s několika kily navíc. K vyhlášeným jídlům patří boršč a pirožky.

Potřebujete snad další důvody, proč vyrazit do Moskvy? Třeba vás k tomu přiměje nespočet galerií, muzeí a divadel. Kulturní život je v ruské metropoli vskutku pompézní. Ostatně jako většina věcí...

Publikováno: 27. 07. 2018

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: moskva | ŕusko víza