Splňte si sen o vlastní sauně a oddávejte se saunování, kdykoliv budete chtít

Splňte si sen o vlastní sauně a oddávejte se saunování, kdykoliv budete chtít

Mít doma vlastní saunu? Není tomu tak dávno, kdy si ji mohli dovolit jen ti majetnější. V současné době jsou sauny stále dostupnější a pomalu (ale jistě) se z nich stává poměrně běžná součást moderního bydlení. Pokud si rádi dopřejete pohodový relax ve wellness centru, možná byste měli zvážit pořízení vlastní sauny. Pravidelné saunování prospěje vaší psychice i tělesné stránce!

Proč si pořídit domácí saunu?

Zmínili jsme, že domácí sauny již nepatří mezi nedostupné zboží, nicméně přesto vás varujeme před pořízením nejlevnější varianty. Předpokládáme, že chcete, aby vám sauna sloužila po mnoho let, a proto nešetřete na úkor kvality. Domácí sauna pozvedne úroveň vašeho bydlení a dá ostatním najevo, že dbáte o své zdraví. Navíc nebudete muset dojíždět do veřejné sauny a sdílet ji s někým, koho vůbec neznáte. Možná vás od pravidelné návštěvy wellness centra odrazovala právě absence soukromí – nic podobného už řešit nebudete. To samé platí o otevírací době. Vlastní saunu budete mít k dispozici nonstop. Buďme však trochu konkrétnější, co se týče blahodárných účinků sauny na lidské zdraví. Aneb proč byste se měli pravidelně saunovat i vy?

Pozitivní účinky saunování

V prvé řadě jde o celkové uvolnění, odlehčení napětí, eliminace úzkosti a agresivity. Za zmínku však stojí také rychlejší odstraňování hlenu, zvýšení tvorby imunoglobinu A (obranná látka) a zlepšení dýchání. Lidé, kteří se oddávají saunování dlouhodobě, mají mnohem silnější imunitní systém a lépe odolávají virovým onemocněním. A mohli bychom pokračovat, protože saunování pozitivně ovlivňuje činnost celé řady tělesných orgánů (kůže, neurovegetativní systém, kardiovaskulární systém...).

Co je to finská sauna?

Většině lidí se v souvislosti s domácím saunováním vybaví finská sauna. A skutečně jde o nejběžnější typ, který je populární všude ve světě. Nejdůležitějším prvkem jsou kamna, která se zahřívají na velmi vysokou teplotu. Na nich leží kameny, které se polévají vodou, což vede ke vzniku páry. Moderní finské sauny samozřejmě nabízí možnost regulace.

Proč si vybrat sauny KARIBU?

Na závěr přidáme tip na konkrétního výrobce. Nechcete-li dělat žádné kompromisy, vsaďte na německou firmu KARIBU, jejíž historie sahá až do roku 1889. Původně se zabývala stavbou lodí ze dřeva nejvyšší kvality a díky dlouhodobým zkušenostem se zpracováním dřeva zabodovala i v dalších oblastech. Finské sauny značky KARIBU snoubí moderní design s funkcionalitou. Neboli německý smysl pro detail a přesnost. Sortiment si můžete prohlédnout na www.sauny-karibu.cz.

Publikováno: 22. 12. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: pozitivní účinky saunování | sauny karibu