Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Splňte si sen o vlastním ráji a nechte si vybudovat okrasnou zahradu

Sníte o malém ráji, ve kterém budete moct po práci „dobít baterky“ a čerpat inspiraci? Základ už v podstatě máte a stačí, když dílo dotáhnete do zdárného konce. Co máme onou rajskou zahradou na mysli? No přece vaši zahradu! Nebo se snad vysněnému místu, které přímo vybízí k relaxaci a odpočinku, příliš nepodobá? V tom případě se chopte zahradnického vybavení a pusťte se do toho. Nemáte na to buňky? Nevadí. Obraťte se na někoho, kdo vaši zanedbanou zahrádku promění k nepoznání.

Návrhy a realizace zahrad pro Ostravu a okolí

Někdo se zkrátka jako zahradní architekt nenarodil a přestože ve skrytu duše touží po perfektním zázemí, které mu bude závidět každý soused, nedokáže okrasnou zahradu navrhnou a už vůbec ne realizovat. Od toho jsou jiní, kteří se úkolu zhostí na výbornou. Patří mezi ně i odborníci ze firmy Viola – zahradnické studio s.r.o. Návrhy a realizace zahrad dělají roku 2000 a nabízí komplexní služby, mezi kterými nechybí ani pravidelná údržba nové zahrady.

Jak proces budování okrasné zahrady probíhá?

Důležité je začít, tedy vytvořit propracovaný návrh, podle kterého se bude postupovat dál. Pokud se rozhodnete spolupracovat se zahradnickým studiem Viola, dostanete do ruky návrh, který bude obsahovat vše od základního rozvržení ploch až po podrobnou kompozici rostlin. Nemáte-li ucelenou představu, nevadí – zahradní architekti vám rádi navrhnou vlastní řešení a vše s vámi prokonzultují tak, abyste byli s výsledkem stoprocentně spokojeni. Jakmile návrh zahrady schválíte, začne se tvořit. Ve finále může vypadat jako tyto okrasné zahrady. Líbí se vám?

Prvním krokem v rámci samotné realizace jsou hrubé terénní úpravy, tedy zarovnání, snížení nebo zvýšení terénu, modelování trávníkových ploch a pokládka travního koberce. Následuje sadba dřevin, kvetoucích květin a travin a pokud nechcete čekat, až flóra vyroste, můžete si nechat vysadit vzrostlé stromy.

Tím ovšem realizace zahrady končit nemusí. Chcete okrasnou zahradu s unikátní atmosférou? V tom případě si nechte vybudovat okrasné nebo koupací jezírko, které nahradí bazén a působí jako přirozená součást vašeho nového ráje. Mezi další prvky, které by v exteriéru neměly chybět, patří skalky, zídky nebo třeba velké solitérní kameny. Je to jen na vás a vaší představivosti.

Okrasna zahrada

V zahradnictví Viola (Šenov) mají i kytice z klobásek

Zahradnické studio Viola se kromě návrhů a realizací zahrad pro Ostravu a okolí chlubí i vlastním květinářstvím. Květinářství Šenov je v provozu od roku 2000 a nabízí široký sortiment zboží a především odborné poradenství. Pokud potřebujete poradit ohledně výživy nebo hnojení rostlin či provedení chemické nebo biologické ochrany, nebojte se zeptat. Samozřejmostí jsou také objednávky na všechny typy kytic a to včetně populárních netradičních kytic z ovoce, zeleniny či klobásek a sýrů.