Studium MBA se vyplatí. Co byste o něm měli vědět?

Studium MBA se vyplatí. Co byste o něm měli vědět?

Touha po dobře placené pozici vede stále více lidí ke studiu na vysoké škole. S přibývajícím počtem absolventů však rostou i nároky zaměstnavatelů – ti přijímají pracovníky s co nejvyšší kvalifikací a klasický titul již přestává stačit. Respektive se v mnoha oborech stal standardem a již dávno nepředstavuje výhodu jako v minulosti. Uchazeči tak musí oslnit něčím „navíc“. Například prestižním titulem MBA, který lze získat v rámci online studia.

Z MBA nemějte strach, přizpůsobí se vám

Studium MBA je určeno pro široké spektrum lidí, ovšem nemalou část tvoří lidé, kteří již v zaměstnání jsou. Například manažeři a podnikatelé. Studium zvládají i při práci, protože je koncipováno s důrazem na maximální flexibilitu. Programy lze absolvovat on-line, takže si student sám zvolí, kdy a jak dlouho chce studovat. Nemusí ztrácet čas na přednáškách ani cestováním do školy. Některé instituce vychází studentům vstříc i v souvislosti s dobou studia. Dobrým příkladem je renomovaný ústav Oxford Business Education Institute, který umožňuje individuální studijní plán. Nejpilnější studenti mohou titul získat již za 4 měsíce od doby zahájení. Podmínkou je, aby student program dokončil nejpozději do dvou let. Průměrná doba činí 10 měsíců.

Jaké výhody vám MBA přinese?

Studium MBA sice není v České republice zahrnuto do vysokoškolského studia, ale přesto má titul váhu. Cílem programů není „jen“ rozšíření znalostí studentů, ale také jejich praktických dovedností. Zaměstnavatelé jsou si toho vědomi, a proto si raději vybírají uchazeče s tímto titulem.

Vyberte si tu správnou školu

V současné době je v ČR několik desítek MBA škol, ale jen některé nabízí skutečně kvalitní programy. Chcete-li vystudovat MBA online levně, a přitom získat atraktivní titul, přihlaste se na OBEI, která má mezinárodně uznávanou akreditaci IACBS. Veškeré důležité informace najdete na www.obei.cz.

Publikováno: 18. 03. 2018

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: mba levně | mba online | studium mba