Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

Naučte svého psa poslouchat na tóny ultrazvukové píšťalky

Způsobů jak vycvičit psa, je nespočet. Mezi osvědčené metody patří používání píšťalek. Obrovská výhoda spočívá v neutralitě tónu (oproti emotivnímu mluvenému slovu). Někteří psi reagují pouze na určitý hlas, což může být v případě většího počtu páníčků problém. Naučíte-li však svého čtyřnohého přítele reagovat na tóny píšťalky, máte vyhráno. Musíte však psa naučit význam jednotlivých tónů, což ale většinou není příliš složité. Téměř každý psík zanedlouho pochopí, co se po něm chce.

Píšťalka, kterou uslyší pouze váš mazlíček

Píšťalky pro psy se vyrábí z mnoha materiálů. K mání jsou plastové, dřevěné i kovové nástroje a prim hrají tzv. ultrazvukové píšťalky. Vydávají tóny ve vysokém frekvenčním rozsahu a pro lidské ucho jsou téměř neslyšitelné. Psi ale tyto tóny slyší velmi dobře. Výhody ultrazvukových píšťalek vám demonstrujeme na prvotřídním anglickém výrobku Acme Silent Whistle.

Tiché hvízdání

Ultrazvuková píšťalka Silent Whistle (angl. tiché hvízdání) je vůbec první píšťalkou svého druhu a společnost Acme ji vyrobila již v roce 1935. Jde o perfektního pomocníka, na kterého nedají dopustit ani špičkoví chovatelé. Píšťalku využijete ve městě i na louce, nehledě na vzdálenosti vašeho psa.

Ultrazvuková píšťalka Acme Silent Whistle má nastavitelnou frekvenci od 5400 – 12800 Hz. Pro některé psy mohou být určité frekvence nepříjemné a tak jednoduše nastavíte tón, který psímu sluchu vadit nebude. Silent Whistle je vyrobena z kvalitního kovového materiálu a vydává tóny, které pes uslyší až na vzdálenost 2-3 km. S trochou šikovnosti ho postupně naučíte více pokynů na několik různých tónů. Nezapomeňte na patřičnou odměnu, která vašeho svěřence motivuje.

Vyberte si píšťalku, která vám bude slušet

Model Silent Whistle však není ani zdaleka jedinou píšťalkou – britský výrobce Acme jich nabízí celou řadu. Za skvělé ceny je najdete ve specializovaném e-shopu na www.mujmazlik.cz. Píšťalky na psy jsou k mání v rozličných designových variantách a budete je moct sladit se svým outfitem 🙂