Sušené květiny jako krásná jarní dekorace: Skvělé tipy, jak je naaranžovat!

Sušené květiny jako krásná jarní dekorace: Skvělé tipy, jak je naaranžovat!

Nejlepší dekorace, kterou nic nepokazíte? Jednoznačně květiny. Samozřejmě i v jejich případě platí určitá pravidla, ale pokud je dodržíte a budete domácnost dekorovat s citem, výsledek předčí očekávání. A protože je jaro – doba, která je pro květiny snad nejpříznačnější, připravili jsme pro vás praktické tipy ozdoby ze sušených květin. Protože i ty mohou vypadat skvěle a vdechnout interiéru specifickou atmosféru.

Sušené květiny ve váze

Proč vymýšlet kolo? Ve váze se mohou vyjímat jak čerstvé, tak sušené květiny. Pokud nemáte čas na „velké věci“, dejte je do vázy či jiné vhodné nádoby a postavte třeba doprostřed stolu. Zda to bude solitér – jediná sušená květina, nebo celá kytice, je na vás. Každopádně jde o perfektní doplněk interiéru ve vintage stylu.

Sušené květiny na zdech

Na zdi patří obrazy, ale není jediný důvod, proč si na ně nepověsit sušené květiny. Navíc jde stejně snadnou záležitost jako v případě vázy. Vystačíte si s provázkem a hřebíčkem. Zda je zavěsíte do kuchyně, na chodbu či jinam, je na vás. Nás napadá třeba kombinace levandule a provensálské kuchyně...

Věnec ze sušených květin

Když zapátráte na internetu, narazíte na dekorace všeho druhu. K těm nejnápaditějším patří věnce. Výroba přitom není složitá, ale bude si muset opatřit polystyrenový věnec a tavnou pistoli. Sušené květiny můžete nalepit i napíchat a doplnit je o další přírodní či jiné dekorace – třeba o sušené plody.

Pot-pourri miska

Ještě jste s ní neměli tu čest? Pot-ourri je označení misky, ve které se smíchají sušené květy a koření. Kromě toho, že dobře vypadá, také krásně voní. Zda si koupíte již vyrobenou, nebo si vytvoříte svou vlastní, je na vás. Ať se rozhodněte pro jakoukoliv dekoraci, bude se vám hodit kontakt na sušené květiny – velkoobchodflorservice.cz. Nabídka je pestrá a nechybí v ní ani květiny z Afriky, Indie či Austrálie.

Publikováno: 21. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: dekorace ze sušených květin | tipy na dekorace z květin