Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Svítící tyčinky z vás udělají ozdobu každé párty

Chystáte se na párty a přemýšlíte nad tím, jak zapůsobit na své okolí? Chcete být středem pozornosti i navzdory všudypřítomnému přítmí? Naše rada zní – vezměte si s sebou svítící tyčinky neboli chemické světlo!

Co je to svítící tyčinka?

Svítící tyčinky se vyrábí s plastu a jsou též známé jako chemické světlo nebo lightstick. Vnitřek plastové tyčinky je dutý a naplněný dvěma chemikáliemi (peroxid vodíku a svítící chemické barvivo). Jakmile tyčinku aktivujete (jednoduše ji nalomíte), přísady se smíchají a v rámci probíhající reakce dojde k uvolnění světelného záření. Zkrátka a dobře – tyčinka začne svítit. Jakmile tyčinku aktivujete, nelze ji vypnout.

Není chemické světlo nebezpečné?

Pokud ve vás přítomnost chemikálií vyvolává paniku, nebojte se. Jde o naprosto nezávadné (tedy nejedované, nehořlavé a ač se to nezdá, tak i neradioaktivní) látky. Bezpečnost garantují četné certifikace o splnění náročných norem EU. Se svítícími tyčinkami si mohou hrát děti starší tří let.

Jak dlouho svítící tyčinka vydrží svítit?

Doba svitu závisí na několika faktorech – typu a rozměru tyčinky a v neposlední řadě také na teplotě okolí. V teplém prostředí tyčinky vyzařují světlo rychleji a intenzivněji, doba svitu je tedy kratší. Obecně však můžete počítat se 4 – 12 hodinami svitu, což je na párty tak akorát.

Chemické světlo má mnoho podob

Kromě klasické tyčinky, kterou můžete držet v ruce, je chemické světlo k mání i v jiných podobách. Svítící náramky, náhrdelníky, náušnice, balonky, uši… Ucelenou nabídku najdete u specializovaného prodejce na www.lightshop.cz, který sice není nejlevnější, ale zato se chlubí nejširším sortimentem a prvotřídní kvalitou. Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma a zboží, které je skladem, budete mít doma do 24 hodin. V e-shopu natrefíte také na populární LED a UV doplňky a na spoustu dalších úžasných věcí, díky kterým bude párty či oslava nezapomenutelná.