Svítící tyčinky z vás udělají ozdobu každé párty

Svítící tyčinky z vás udělají ozdobu každé párty

Chystáte se na párty a přemýšlíte nad tím, jak zapůsobit na své okolí? Chcete být středem pozornosti i navzdory všudypřítomnému přítmí? Naše rada zní – vezměte si s sebou svítící tyčinky neboli chemické světlo!

Co je to svítící tyčinka?

Svítící tyčinky se vyrábí s plastu a jsou též známé jako chemické světlo nebo lightstick. Vnitřek plastové tyčinky je dutý a naplněný dvěma chemikáliemi (peroxid vodíku a svítící chemické barvivo). Jakmile tyčinku aktivujete (jednoduše ji nalomíte), přísady se smíchají a v rámci probíhající reakce dojde k uvolnění světelného záření. Zkrátka a dobře – tyčinka začne svítit. Jakmile tyčinku aktivujete, nelze ji vypnout.

Není chemické světlo nebezpečné?

Pokud ve vás přítomnost chemikálií vyvolává paniku, nebojte se. Jde o naprosto nezávadné (tedy nejedované, nehořlavé a ač se to nezdá, tak i neradioaktivní) látky. Bezpečnost garantují četné certifikace o splnění náročných norem EU. Se svítícími tyčinkami si mohou hrát děti starší tří let.

Jak dlouho svítící tyčinka vydrží svítit?

Doba svitu závisí na několika faktorech – typu a rozměru tyčinky a v neposlední řadě také na teplotě okolí. V teplém prostředí tyčinky vyzařují světlo rychleji a intenzivněji, doba svitu je tedy kratší. Obecně však můžete počítat se 4 – 12 hodinami svitu, což je na párty tak akorát.

Chemické světlo má mnoho podob

Kromě klasické tyčinky, kterou můžete držet v ruce, je chemické světlo k mání i v jiných podobách. Svítící náramky, náhrdelníky, náušnice, balonky, uši... Ucelenou nabídku najdete u specializovaného prodejce na www.lightshop.cz, který sice není nejlevnější, ale zato se chlubí nejširším sortimentem a prvotřídní kvalitou. Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma a zboží, které je skladem, budete mít doma do 24 hodin. V e-shopu natrefíte také na populární LED a UV doplňky a na spoustu dalších úžasných věcí, díky kterým bude párty či oslava nezapomenutelná.

Publikováno: 26. 08. 2014

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam