Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Tónování autoskel i bezpečnostní fólie: řidiči na ně nedají dopustit

To, že sluneční paprsky mohou v kritické situaci řidiče oslnit a nepřímo tak způsobit vážnou dopravní nehodu, není potřeba nijak zvlášť zdůrazňovat. Mnozí řidiči si však neuvědomují další rizika spojená se slunečným počasím. Teplo v interiéru vozidla, které vzniká v důsledku slunečního záření, často stojí za nadměrnou únavou, která rovněž představuje velmi rizikový faktor z hlediska bezpečné jízdy. Nehledě na značnou podrážděnost, které můžeme být na silnicích svědky během letních slunečných dní, a na nebezpečí, které představuje přehřátý interiér zejména pro děti.

Jak se tomu bránit a zlepšit podmínky pro jízdu i za slunečného počasí? Za zvážení rozhodně stojí řešení v podobě speciálních protislunečních fólií, které nejen zabrání nežádoucímu oslnění, ale také blokují značnou část tepelné energie, konkrétně až šedesát procent. Ve prospěch protislunečních fólií hovoří ještě jeden důvod, a to schopnost pohlcovat nebezpečné UV záření, které se negativně projevuje na vzhledu kožených a plastových částí v interiéru vozidla. V našem výčtu by ovšem neměly chybět ani další typy autofólií, jako jsou zrcadlové nebo absorpční fólie či takzvaný Top tint, ideální k vylepšení vzhledu vozidla. Jedná se o reflexní vrstvu, která je nejvýraznější v horní části okna a následně plynule přechází v matnou spodní část. Tyto folie se líbí nejen tuningovým nadšencům.

Nepodceňte správnou instalaci

Důležité ovšem je při instalaci speciální autofólie dodržet správný postup, aby nedošlo k jejímu znehodnocení, například vznikem nepěkných vzduchových bublin, špatným zaříznutím a odchlipováním fólie v okrajích atd. Využijte proto tónování autoskel Brno a vylepšete užitné vlastnosti svého vozidla nečekaně jednoduchým a zároveň velmi efektivním způsobem. Neméně oblíbené jsou bezpečnostní fólie v Brně, které mnohdy dokážou odradit zloděje nebo zabránit vniknutí cizího předmětu do interiéru vozidla. Naprosto čiré bezpečnostní folie je možno montovat pouze na boční skla, nikoliv na zadní sklo vozu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *