Top 3 evropské destinace pro podzimní výlet

Top 3 evropské destinace pro podzimní výlet

Obsah článku:
  1. Řím
  2. Paříž
  3. Londýn
Podzim představuje ideální období pro poznávání nejrůznějších evropských destinací. Byla by proto škoda v tomto čase někam nevyrazit. Které metropole mají co nabídnout?

Řím

Řím patří bezpochyby k těm nejvíce navštěvovaným městům v celé Evropě. Každoročně sem míří davy turistů, kteří touží na vlastní oči spatřit jedinečné historické památky - obrovský amfiteátr Koloseum, kde probíhaly gladiátorské souboje, architektonicky skvostný chrám Pantheon, Sixtinskou kapli s překrásnými freskami samotného Michalengela či nejslavnější římskou fontánu di Trevi. Na podzim zde panují příjemné teploty okolo dvaceti stupňů, což jsou ideální podmínky pro poznávání města. Vydáte-li se ale na poznávací zájezd do Říma až koncem října nebo v listopadu, pak si raději přibalte teplejší oblečení a deštník.

Paříž

Vynechat ve výčtu podzimních poznávacích zájezdů ten do Paříže by byl přímo hřích. Právě podzim totiž patří mezi nejkrásnější období pro návštěvu francouzské metropole. Jedno z nejromantičtějších míst světa hraje všemi barvami, většina turistů zmizela, takže si ji můžete užívat do sytosti a hlavně v celé její – pravé – kráse, s kouzelnou atmosférou, kterou bezpochyby má. Podnikněte například noční výstup na osvětlenou Eiffelovu věž, zamiřte do paláce Louvre, projděte se jeho velkolepými pestře zbarvenými zahradami, zhlédněte mistrovská umělecká díla, včetně toho nejznámějšího – Mony Lisy, vychutnejte si majestátní katedrálu Notre-Dame nebo si sedněte na schody u nádherné baziliky Sacre-Coeur. Zavítat určitě nezapomeňte také do čtvrti Montmartre, kde se v říjnu tradičně konají slavnosti vinobraní.

Londýn

Populární evropskou destinací je také Londýn. Ačkoli tady dovede být počasí pořádně nevyzpytatelné – v jeden okamžik svítí slunce a za chvíli vás zkropí déšť – rozhodně stojí za to se sem na poznávací zájezd vypravit. V říjnu se tady teploty pohybují okolo 15 stupňů, přibalte s sebou proto teplejší oblečení a deštník, ať si můžete krásu této britské metropole vychutnat i tehdy, když vám počasí nebude příliš nakloněno. Prohlédněte si centrum, včetně Westmisteru a Buckinghamského paláce, vydejte se na procházku podél Temže nebo do jednoho z četných parků.Navštívit můžete také mnohá muzea či galerie. Tak neseďte doma a vydejte se za poznáním!

Publikováno: 09. 10. 2018

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam