Top 3 úsporné pneumatiky na zimu

Top 3 úsporné pneumatiky na zimu

Zkontrolovali jste své stávající zimní pneumatiky a došli k závěru, že loňská zima byla jejich poslední? Pokud však nemáte peníze na rozhazování, budete muset při výběru nového obutí postupovat obezřetně. Obecně platí, že levné pneu za moc nestojí, ovšem s trochou štěstí nakonec narazíte na model, který nabízí uspokojivý poměr ceny a kvality. Abychom vám to usnadnili, představíme vám tři pneumatiky na zimu, které rozhodně stojí za zvážení.

Starfire W200

Zimní pneu Starfire W 200 Zimní pneumatika Starfire W200 si navzdory své velmi nízké ceně získala dobré hodnocení z řad spokojených řidičů. Jedná se o bezpečnou pneu vhodnou do všech podmínek – bez ohledu na to, zda je vozovka pokryta sněhem či blátem, propůjčuje vozu předvídatelné jízdní vlastnosti. V rámci produkčních testů se osvědčila také na mokrém asfaltu. Inženýři skupiny Cooper byli při vývoji důslední a zúročili své bohaté zkušenosti – povedlo se jim vyvinout pneumatiku s vynikajícím brzdným výkonem a přilnavostí. Za pozornost však stojí také dobrý záběr na sněhu (dosaženo pomocí husté sítě lamel a vysokého podílu silky), stabilita na mokré vozovce a dlouhá životnost. Díky drážkám na bocích a véčkovým drážkám mají během jízdy v zimě ještě lepší vlastnosti.

Sava ESKIMO S3+

Sava Eskimo S3+ Synonymem pro levné a zároveň kvalitní zimní pneumatiky je již několik let slovinská značka Sava. Model Sava ESKIMO S3+ je k mání již od podzimu 2010 a řidiči si jej oblíbili díky pozoruhodnému výkonu, jízdnímu komfortu a spolehlivosti. Přestože je pneu vhodná spíše pro ekonomicky smýšlející motoristy, cílovou skupinu tvoří také majitelé sportovních vozů. Pneumatika Sava ESKIMO S3+ má oproti verzi S3 inovovanou polymerovou směs, která byla navržena pro vysoký výkon v zimě. Bezpečnější jízdu na vodě a rozbředlém sněhu zaručují tři podélné drážky, široké boční kanálky a směrový dezén. V testech Stiftung Watentest, rakouského autoklubu ÜAMTC-TEST a v neposlední řadě německého autoklubu ADAC získala slušné hodnocení. A ekologicky smýšlející spotřebitelé jistě ocení minimum škodlivých PCA olejů použitých při výrobě.

Barum Polaris 3

Barum Polaris 3 Poslední Mohykán z naší ekonomické trojky je model Barum Polaris 3. Ten slibuje dlouhou životnost, nízký valivý odpor, a v konečném důsledku také nezanedbatelnou úsporu paliva. Dezénové bloky a lamely byly uspořádány tak, aby byl vůz dobře ovladatelný na namrzlé, zasněžené i mokré vozovce. Model Barum Polaris 3 se chlubí vylepšeným plochým profilem a doplňkovými obvodovými drážkami v ramenních blocích – tento koncept vede k nižšímu napětí dezénu a snížení valivého odporu. Dezén s obvodovou drážkou, třemi obvodovými drážkami a směrovým vzorem garantuje skvělé proudění vody v kontaktní stopě. Dochází k tzv. stěračovému efektu a pneu zvládne i kritické situace na mokré vozovce. Bezpečnou jízdu na sněhu garantují sněhové záběrové hrany s pilovitým vzorem a lamelovým systémem. Automobil se chová stabilně a dobře brzdí.

Publikováno: 08. 09. 2017

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: nejlepší zimní pneu