Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Top 3 úsporné pneumatiky na zimu

Zkontrolovali jste své stávající zimní pneumatiky a došli k závěru, že loňská zima byla jejich poslední? Pokud však nemáte peníze na rozhazování, budete muset při výběru nového obutí postupovat obezřetně. Obecně platí, že levné pneu za moc nestojí, ovšem s trochou štěstí nakonec narazíte na model, který nabízí uspokojivý poměr ceny a kvality. Abychom vám to usnadnili, představíme vám tři pneumatiky na zimu, které rozhodně stojí za zvážení.

Starfire W200

Zimní pneu Starfire W 200

Zimní pneumatika Starfire W200 si navzdory své velmi nízké ceně získala dobré hodnocení z řad spokojených řidičů. Jedná se o bezpečnou pneu vhodnou do všech podmínek – bez ohledu na to, zda je vozovka pokryta sněhem či blátem, propůjčuje vozu předvídatelné jízdní vlastnosti. V rámci produkčních testů se osvědčila také na mokrém asfaltu.

Inženýři skupiny Cooper byli při vývoji důslední a zúročili své bohaté zkušenosti – povedlo se jim vyvinout pneumatiku s vynikajícím brzdným výkonem a přilnavostí. Za pozornost však stojí také dobrý záběr na sněhu (dosaženo pomocí husté sítě lamel a vysokého podílu silky), stabilita na mokré vozovce a dlouhá životnost. Díky drážkám na bocích a véčkovým drážkám mají během jízdy v zimě ještě lepší vlastnosti.

Sava ESKIMO S3+

Sava Eskimo S3+

Synonymem pro levné a zároveň kvalitní zimní pneumatiky je již několik let slovinská značka Sava. Model Sava ESKIMO S3+ je k mání již od podzimu 2010 a řidiči si jej oblíbili díky pozoruhodnému výkonu, jízdnímu komfortu a spolehlivosti. Přestože je pneu vhodná spíše pro ekonomicky smýšlející motoristy, cílovou skupinu tvoří také majitelé sportovních vozů.

Pneumatika Sava ESKIMO S3+ má oproti verzi S3 inovovanou polymerovou směs, která byla navržena pro vysoký výkon v zimě. Bezpečnější jízdu na vodě a rozbředlém sněhu zaručují tři podélné drážky, široké boční kanálky a směrový dezén. V testech Stiftung Watentest, rakouského autoklubu ÜAMTC-TEST a v neposlední řadě německého autoklubu ADAC získala slušné hodnocení. A ekologicky smýšlející spotřebitelé jistě ocení minimum škodlivých PCA olejů použitých při výrobě.

Barum Polaris 3

Barum Polaris 3

Poslední Mohykán z naší ekonomické trojky je model Barum Polaris 3. Ten slibuje dlouhou životnost, nízký valivý odpor, a v konečném důsledku také nezanedbatelnou úsporu paliva. Dezénové bloky a lamely byly uspořádány tak, aby byl vůz dobře ovladatelný na namrzlé, zasněžené i mokré vozovce.

Model Barum Polaris 3 se chlubí vylepšeným plochým profilem a doplňkovými obvodovými drážkami v ramenních blocích – tento koncept vede k nižšímu napětí dezénu a snížení valivého odporu. Dezén s obvodovou drážkou, třemi obvodovými drážkami a směrovým vzorem garantuje skvělé proudění vody v kontaktní stopě. Dochází k tzv. stěračovému efektu a pneu zvládne i kritické situace na mokré vozovce. Bezpečnou jízdu na sněhu garantují sněhové záběrové hrany s pilovitým vzorem a lamelovým systémem. Automobil se chová stabilně a dobře brzdí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *