Tři tipy pro indoor pěstování: Co potřebujete?

Tři tipy pro indoor pěstování: Co potřebujete?

Pokud se věnujete indoor pěstování nebo s ním teprve chcete začít, určitě přemýšlíte, jak z něj co nejvíce vytěžit a dosáhnout co nejlepších výsledků. Víte ale, co vše potřebujete nastavit pro správné pěstování rostlin?

Co vždy musíte u indoor pěstování pohlídat

  1. Správnou teplotu - ta by se měla pohybovat mezi 24 až 28 stupni (přes noc by se ale měla držet o několik stupňů méně). Nikdy by však neměla teplota razantně znenadání klesnout, rostlinky na to reagují stádiem dormance, během kterého pozastavují svůj růst. Do tohoto stádia se také dostat, když se během roku krátí den.

  1. Vhodnou vlhkost - ta se nastavuje a mění dle vašeho pěstitelského cíle. Pro pěstování rostlin bez plodů a květů je nejlepší vlhkost 80 %. Dosáhnout jí ale například v zimě může být pěkný oříšek, proto pro docílení ideálních pěstitelských podmínek můžete sáhnout po některém ze zvlhčovačů vzduchu. Pokud však pěstujete rostliny pro jejich květy nebo plody, potom počáteční vysokou vlhkost musíte pár týdnů před sklizní snížit na 50 %.

  1. Ideální osvětlení - s každou fází životního cyklu rostliny se mění i správné osvětlení rostliny, proto by pro vás mělo být při výběru indoor pěstování důležité, jaké světelné spektrum osvětlení nabízí.

Na co dalšího si dát pozor

Kromě těchto tří nejpodstatnějších bodů je pro efektivní pěstování rostlin zapotřebí přihlédnout také k měnící se délce dne a nebo ke správnému dávkování oxidu uhličitého. Oxid uhličitý totiž rostliny během dne konzumují a přetváří ho na stavební materiál pro svůj růst - tento děj je označovaný jako fotosyntéza.

Na závěr je potřeba dodat, že všechny výše zmíněné podmínky se navzájem doplňují a ovlivňují rychlost růstu rostlin, proto je velmi důležité mít všechny správně nastavené a do detailu vyladěné. Jakákoli drobnější změna může negativně ovlivnit celý proces.

Publikováno: 22. 04. 2021

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam