Tropic obora Hukvaldy: Výlet za exotikou pro celou rodinu

Tropic obora Hukvaldy: Výlet za exotikou pro celou rodinu

Hledáte místo, které byste mohli navštívit i s dětmi? Atrakcí je v Severomoravském kraji nespočet, ale některé tak trochu vybočují z řady. Příkladem budiž Tropic obora Hukvaldy v blízkosti zříceniny jednoho z nejmohutnějších hradů na Moravě. Jedná se o jedinečnou vnitřní a venkovní expozici nabitou exotickou flórou a faunou.

Děti jsou z Tropic obory Hukvaldy nadšené

Chcete-li je vzít tam, kde se jim bude opravdu líbit, budete z Tropic obory Hukvaldy nadšení. Respektive budou nadšené vaše ratolesti, na které se provozovatel zvlášť zaměřil a připravil pro ně vodní překlápěčky, vodní kola, dvoumetrový vodopád a v neposlední řadě tři jezírka s rybičkami.

Od papoušků až po pumu

K dalším lákadlům patří motýli, minerály (ty si lze v oboře zakoupit), kvetoucí rostliny, sukulenty a masožravé rostliny. Atmosféru dokreslují mluvící papoušci, kteří si rádi povídají lidskou řečí a každému zamávají křídly na pozdrav. Papouškům Ara, Amazoňanovi, Žako a Kakadu konkuruje přítomný Loskuták. Ten umí napodobit lidský hlas ještě lépe než oni. Oblíbenou zastávkou všech dětí, které oboru navštíví, je výběh králíků. Ani těmi ovšem výčet zvířat nekončí – k vidění jsou také leguán zelený, pestrobarevní zlatí a diamantoví bažanti amadiny, méně známí holubi (např. holub parukář) či sklípkani. Největším zástupcem zvířecí říše je samec pumy americké. Nejzajímavějším exemplářem je však tukan - v České republice se nachází jen několik kusů.

Pohodové zážitky v harmonickém prostředí

Prohlídka Tropic obory Hukvaldy vám sice nezabere celé odpoledne, ale o to intenzivnější pocity ve vás vyvolá. Ať už na vás nejvíce zapůsobí zvířata, exotické rostliny ve sklenících nebo zahrada stylizovaná v asijském duchu, rádi se sem zase napřesrok vrátíte. Další informace o Tropic oboře Hukvaldy najdete na www.tropichukvaldy.cz.

Publikováno: 21. 05. 2017

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: tropic obora hukvaldy