Proč byste neměli podcenit význam zdravotní obuvi?

Proč byste neměli podcenit význam zdravotní obuvi?

Máte ve svém okolí lidi, které trápí ortopedické problémy? Či dokonce nepříjemné zdravotní potíže pronásledují vás? Zpravidla jde nejen o bolesti chodidel, ale také celkovou únavu nohou a kloubů, tvorbu puchýřů a otlaků, bolesti hlavy a páteře nebo diskomfort při chůzi. Přitom by stačilo, kdybyste si pořídili kvalitní zdravotní obuv. Ale opravdu je tak důležitá? Vzhledem k tomu, že nohy nosí celé tělo, by o ně mělo být řádně pečováno.

Co je to zdravotní obuv?

Zdravotní obuv může být velkým přínosem pro zdraví, ale v prvé řadě byste se měli seznámit s její základní charakteristikou. Obecně se takto označuje jakákoliv obuv, která odpovídá zásadám zdravého obouvání. Prospívá nohám i páteři a dlouhodobé nošení se projevuje na správném držení těla a postoji. Mimo to napomáhá při správném tvarování nožní klenby a slouží jako prevence před nesprávným vývojem a tvarováním chodidel. Z výše uvedeného logicky vyplývá, že zdravotní obuv není určena pouze pro osoby, které se již potýkají s ortopedickými problémy. Měli by ji nosit také lidé se zdravými nohami, protože minimalizuje rizika související s nevhodnou obuvi.

Jaké výhody vám zdravotní obuv přinese?

Zdravotní obuv zajistí zdravý vývoj vašich chodidel a správné tvarování klenby. Zbavíte se bolesti zad, snížíte zatížení kloubů a zlepšíte celkové držení těla. A nejen to – k podstatným důvodům patří vysoký komfort při chůzi. Častou chybou je nošení zdravotní obuvi až ve chvíli, kdy se již zdravotní komplikace způsobené nevhodnou obuví naplno projeví. Proto byste neměli dlouho meškat a dopřát svým nohám odpovídající péči co nejdříve.

Jakou značku zvolit?

Na trhu je samozřejmě více výrobců, jejichž sortiment lze z ortopedického hlediska označit jako vyhovující. K těm nejprodávanějším u nás patří zdravotní obuv Santé. Sortiment zahrnuje pantofle, sandály, mokasíny a polobotky. To vše z prvotřídních materiálů a v povedeném designu. Santé zdravotní obuv najdete například v e-shopu specializovaného prodejce Michala Celara na www.celar.cz.

Publikováno: 20. 11. 2017

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: santé zdravotní obuv | zdravotní obuv