Tuna sem, tuna tam. Pro manipulační techniku žádný problém

Tuna sem, tuna tam. Pro manipulační techniku žádný problém

Bez ohledu na to, zda se právě chystáte na realizaci nové, nebo rekonstrukci starší distribuční haly, skladu či jiného objektu, ve kterém budou zaměstnanci manipulovat s těžkými a objemnými předměty, se neobejdete bez moderní manipulační techniky. Nesnažte se na ní ušetřit – cena by rozhodně neměla být rozhodujícím kritériem. Mnohem důležitější je výsledná efektivita práce. Zároveň si dobře rozmyslete, od koho zařízení poptáte.

Manipulační technika... a co si pod ní představit?

Vhodně zvolená manipulační technika je základem většiny průmyslových odvětví. Uplatnění nachází napříč sklady, dílnami, výrobními halami a v mnoha dalších prostředích, kde se pravidelně manipuluje s těžkými a rozměrnými břemeny. Sortiment manipulační techniky zahrnuje široké spektrum systémůelektrické kladkostroje, hydraulické sklopné plošiny, sloupcové jeřáby, úchopové kleště, permanentní magnety, podvěsné jeřáby a mnohá další zařízení, která perfektně zastanou zaměstnance a umožňují bezpečnější a mnohem rychlejší práci. Alfou a omegou je investice do kvalitních strojů. Bezproblémový chod, snadná a cenově dostupná údržba jsou důležitější než nízká cena. Zdvihací a manipulační technika umožňuje přemístění břemen s hmotností několika tun. Pro C hák nepředstavuje žádný problém těleso o váze kolem 5 tun a elektrický kladkostroj si poradí i s pětinásobně těžším nákladem. Padesátitunový náklad pak bez potíží unese jeřábová traverza.

Obraťte se na dodavatele - odborníka

Zmínili jsme, že výběr dodavatele není radno podcenit. Důvody jsou logické – samozřejmostí by mělo být poradenství, ale také individuální přístup bez ohledu na velikost zakázky. K renomovaným dodavatelům patří například společnost Bazala zdvihací zařízení. Zabývá se projektováním, montáží, servisem i výrobou manipulační techniky na míru. Více se dozvíte na www.manipulacni-technika.cz.

Publikováno: 01. 03. 2019

Kategorie: Technika

Autor: Adam