Tvorba webu v roce 2018: Jak vypadají moderní stránky?

Tvorba webu v roce 2018: Jak vypadají moderní stránky?

Mít web byla ještě relativně nedávno velká konkurenční výhoda. Dnes? Je obrovskou chybou ho nemít, protože potenciální zákazníci používají internet jako primární zdroj informací. Zlatým stránkám již dávno odzvonilo a spoléhat se pouze na „offline“ reklamu není dobrý nápad. Ale aby webovky fungovaly, jak se od nich čeká, musí odpovídat současným standardům. Co to znamená v praxi?

Moderní design na míru

Webová prezentace nesmí vypadat, jako kdyby byla vytvořena před patnácti lety. Když už se uživatel na web dostane, měl by se okamžitě zorientovat a najít právě to, co hledá. A právě proto je mnohem lepší řešení na míru než nepříliš přizpůsobivá šablona.

Responzivita

Co to znamená, když je web responzivní? Umí se přizpůsobit zařízení, na kterém je právě prohlížen. Responzivní webové stránky vypadají dobře na počítači i tabletu – vždy jsou přehledné a nehrozí, že je uživatel zavře, protože se mu nezobrazí tak, jak by měly.

Optimalizace pro vyhledávače

Fakt, že si necháte udělat nové webové stánky, bohužel automaticky neznamená vysokou návštěvnost. Aby se na web zákazníci dostali, musíte přesvědčit vyhledávač, aby ho zařadil mezi první výsledky vyhledávání na daný dotaz. Základem je dobrá on-page optimalizace, která by se měla zohlednit již při tvorbě webu.

Rychlý kontakt

Přítomnost kontaktního formuláře, případně telefonního čísla na viditelném místě, je často podceňována. Ale právě tyto prvky patří k těm nejdůležitějším. Necháte-li potenciálního zákazníka tápat, můžete o něj snadno přijít!

Kdo vám s webem pomůže?

Chcete webové stránky, které fungují? Bez ohledu na to, zda stojíte na začátku podnikání, nebo se v byznysu pohybujete již dlouho, pro vás vytvoří web na míru studio Tomáše Kobyláka – K-WEBS. Reference a podrobné info najdete na k-webs.cz.

Publikováno: 15. 01. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: tvorba webových stránek | web 2018