Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Umíte si vybrat šaty podle příležitosti? Víme, co nařizuje etiketa!

Chystáte se na společenskou akci, ale nevíte, jaké zvolit šaty? Nejste sama. Spousta žen váhá, a to nejen v souvislosti s délkou. Podstatný je i vhodně zvolený střih a další zdánlivé detaily. Abychom vám udělali jasno, připravili jsme přehled jednotlivých typů akcí, které se liší mírou formálnosti. Pořádně si prohlédněte pozvánku – zahlédnete-li na ni některé z následujících sousloví, oblečete se tak, jak velí etiketa.

White tie

Společenské akce s přívlastkem „white tie“ jsou velmi formální událost, takže se nevyhnete honosnému společenskému outfitu – dlouhé večerní róbě, která vyzařuje noblesu. Ideální jsou šaty bez ramínek (případně s nenápadnými ramínky) a bez rukávu, doplněné o rukavičky. Dříve se nosily pouze černé či tmavé šaty, dnes se dámy na formálních akcích objevují i se vzory. Jako doplněk zvolte kabelku typu psaníčko a nezapomeňte na obuv na podpatku a s uzavřenou špičkou. Jako vhodný účes se považují vlasy vyčesané drdol.

Black tie

Na „black tie“ společenskou událost se musíte dostavit také v dlouhých šatech. Opět jde o formální akci, nicméně pravidla nejsou tak striktní jako u white tie. Sice se neobejdete bez uzavřené obuvi na podpatku, ale formální šaty můžete zvolit nápaditější a s odhalenými rameny.

Creative black tie

Přívlastek „creative“ napovídá, že na této akci, byť se stále jedná o velmi formální záležitost, dostanete šanci vaše kreativita. Zvolíte-li kratší šaty (tzn. róbu, která není až na zem, nikoliv ultrakrátké koktejlky) s asymetrickými prvky, určitě si neuděláte ostudu. Krok vedle neuděláte ani s dvoudílnými plesovými šaty. A pozor, povoleny jsou otevřené boty i společenské sandálky.

Coctail / formal

Vydáte-li se na společenskou akci s přívlastkem „formal“ nebo „coctail“, klidně si oblečte krátké plesové šaty nebo luxusnější koktejlky. Tolerovány jsou i kalhoty kombinované s vkusným svrškem a kostýmky. Dobrá zpráva pro odpůrkyně drdolů je, že vlasy mohou být i rozpuštěné. Boty by měly být na podpatku a v ruce by nemělo chybět psaníčko.

Máte v tom jasno? V tom případě hurá na www.amodio.cz, kde seženete krásné plesové šaty pro každou příležitost!

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *