Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Móda

Umíte si vybrat šaty podle příležitosti? Víme, co nařizuje etiketa!

Chystáte se na společenskou akci, ale nevíte, jaké zvolit šaty? Nejste sama. Spousta žen váhá, a to nejen v souvislosti s délkou. Podstatný je i vhodně zvolený střih a další zdánlivé detaily. Abychom vám udělali jasno, připravili jsme přehled jednotlivých typů akcí, které se liší mírou formálnosti. Pořádně si prohlédněte pozvánku – zahlédnete-li na ni některé z následujících sousloví, oblečete se tak, jak velí etiketa.

White tie

Společenské akce s přívlastkem „white tie“ jsou velmi formální událost, takže se nevyhnete honosnému společenskému outfitu – dlouhé večerní róbě, která vyzařuje noblesu. Ideální jsou šaty bez ramínek (případně s nenápadnými ramínky) a bez rukávu, doplněné o rukavičky. Dříve se nosily pouze černé či tmavé šaty, dnes se dámy na formálních akcích objevují i se vzory. Jako doplněk zvolte kabelku typu psaníčko a nezapomeňte na obuv na podpatku a s uzavřenou špičkou. Jako vhodný účes se považují vlasy vyčesané drdol.

Black tie

Na „black tie“ společenskou událost se musíte dostavit také v dlouhých šatech. Opět jde o formální akci, nicméně pravidla nejsou tak striktní jako u white tie. Sice se neobejdete bez uzavřené obuvi na podpatku, ale formální šaty můžete zvolit nápaditější a s odhalenými rameny.

Creative black tie

Přívlastek „creative“ napovídá, že na této akci, byť se stále jedná o velmi formální záležitost, dostanete šanci vaše kreativita. Zvolíte-li kratší šaty (tzn. róbu, která není až na zem, nikoliv ultrakrátké koktejlky) s asymetrickými prvky, určitě si neuděláte ostudu. Krok vedle neuděláte ani s dvoudílnými plesovými šaty. A pozor, povoleny jsou otevřené boty i společenské sandálky.

Coctail / formal

Vydáte-li se na společenskou akci s přívlastkem „formal“ nebo „coctail“, klidně si oblečte krátké plesové šaty nebo luxusnější koktejlky. Tolerovány jsou i kalhoty kombinované s vkusným svrškem a kostýmky. Dobrá zpráva pro odpůrkyně drdolů je, že vlasy mohou být i rozpuštěné. Boty by měly být na podpatku a v ruce by nemělo chybět psaníčko.

Máte v tom jasno? V tom případě hurá na www.amodio.cz, kde seženete krásné plesové šaty pro každou příležitost!

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *