Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Užijte si nový život na venkově plnými doušky!

Život ve městě má spoustu výhod i negativ a stejně tak i bydlení na vesnici. Ve větším městě hraje prim anonymita (ano, zde jde o subjektivní výhodu – ne každému může vyhovovat), dostupnost služeb a celková občanská vybavenost a většinou i bezprostřední blízkost zaměstnání. V případě vesnice je pádným argumentem klidnější a zdravější prostředí a domácká atmosféra. A zatímco v minulých dekádách docházelo k migraci z vesnic a menších měst do center dění, v posledních letech je tomu právě naopak. Stále více z nás hledá útočiště právě na vesnici. Je to i váš případ? Pak vás jistě bude zajímat několik praktických tipů, které vám život na venkově usnadní.

Ja žít na venkově a přežít?

Na otázku jak žít na vesnici neexistuje jednoznačná odpověď. Tu správnou si musí najít každý sám. Disponujete-li dostatkem financí a nastěhujete-li se to novostavby na klíč, případně koupíte nemovitost, která nepotřebuje rekonstrukci, pak máte „vyhráno“. Vaší jedinou povinností bude nezbytná údržba a i tu můžete svěřit do rukou odborníkům.

Pokud vás však čeká stavba, kterou si navíc chcete více méně provést svépomocí, připravte se na spoustu nečekaných komplikací. A právě tehdy se vám budou hodit praktické rady, které najdete na novém magazínu o životě na venkově. Nese název NaVesnici.cz a pravidelně na něm vychází tématické články, které se týkají stavby a rekonstrukce, vybavení domácnosti, ale také zahrady, protože i ta je nedílnou součástí vesnického stylu života. Mimo jiné se dozvíte také to, jak proměnit staré a zdánlivě nepotřebné věci na kouzelné doplňky a dekorace a z čeho se skládal jídelníček našich prarodičů.

Kdo je připraven, není překvapen

Díky magazínu NaVesnici.cz se do nového stylu života dostanete mnohem rychleji a budete si ho užívat plnými doušky. Změna prostředí vás může zaskočit, ale vy na ni budete dobře připraveni. Život na vesnici není pro lenochy, ale na druhou stranu se nikdy nebudete nudit a poznáte, jaké to je usínat s pocitem dobře vykonané práce.