V sauně jako praví Finové

V sauně jako praví Finové

Společnost Spa & Wellness s.r.o. nabízí nejen luxusní vířivky Artesian Spas, ale také sauny a infrakabiny, za kterými stojí finský designer Timo Nakari. Její prioritou je dodávat nejkvalitnější sauny, které odpovídají přáním těch nejnáročnějších zákazníků. Materiál i velikost volíte vy sami. Finské sauny vyhřívají saunová kamna, které místnost vytopí na 60 až 120°C. Relativně nízkou vlhkost vzduchu pomáhá zvýšit pára, která vznikne občasným politím kamenů na kamnech. Pokud si však kladete otázku, nač mít vlastní saunu, pokusíme se vám na ní odpovědět v následujících řádcích.  

Vlastní sauna jako nástroj prevence

Sauny jsou perfektním nástrojem prevence před mnoha onemocněními. Pocit, kdy prudce ochhladíme tělo, které je zahřáté na nad běžnou tělesnou teplotu, je zklidňující a uvolňuje dýchací cesty. Pravidelným opakováním této činnosti dochází k výraznému posílení imunitního systému, který je schopen lépe reagovat na negativní vlivy okolí.  

Saunování není pro každého

I přesto prokazatelný blahodárný vliv má saunování jistá omezení. Předtím, než se do sauny vydáte, rozhodnutí prokonzultujte s osobním lékařem. Pro jedince, které trápí potíže s vysokým tlakem jsou sauny a infrasauny nejen nevhodné, ale přímo nebezpečné. To samé platí i v případě, trpíte-li určitou kožní chorobou nebo je horečkou. Saunování by nemělo trvat příliš dlouho. Celková doba pobytu záleží na teplotě vzduchu a většinou se pohybuje kolem 15 minut. Začne-li vám být pobyt v sauně nepříjemný už dříve, zbytečně ho neprodlužujte. Finové jsou sice známí tím, že během saunování požívají alkoholické nápoje nebo jedí. Těchto činností se pro jistotu vyvarujte, náš organismus na to skutečně není stavěný. Po celém procesu doporučujeme zhruba půlhodinový odpočinek, díky kterému se tělo celkově zklidní.

Publikováno: 13. 03. 2013

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: finská sauna | infrasauna | infrasauny | sauna rizika | sauny