Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Zlaté šperky jsou luxus, který nikdy neomrzí

Zlato je drahý kov, který odjakživa považujeme za tzv. uchovatele hodnoty, investiční příležitost a především za symbol čistoty a luxusu. Z těchto důvodů je oblíbené při výrobě šperků. Žlutý kov je symbolem bohatství a v minulosti bylo jeho nošení výsadou vysoce postavených lidí, šlechticů a členů královské rodiny.

Proč investovat do šperku ze zlata?

Jistě se mezi čtenáři najdou tací, kteří hledají investiční příležitost. Možností, jak své peníze zúročit, je v dnešní době mnoho. Jen málokterá investice je však tak atraktivní jako právě do zlata, a to i navzdory skutečnosti, že jeho hodnota v minulosti několikrát klesla.

Ale proč právě investice do zlatých šperků? V první řadě je velkou výhodou, že neinvestujete jen do zlata jako kovu, ale současně do uměleckého díla. Nejenže se hodnota zvyšuje s tím, jak roste hodnota zlata, celková cena se odvíjí od vzácnosti, stáří a ojedinělosti šperku. Další výhodou, kterou pravděpodobně více ocení dámy, je fakt, že šperky nemusí odpočívat v trezoru, ale můžete s nimi vylepšit outfit.

Při výběru zlatých šperků dejte pozor na čistotu kovu. Tato vlastnost se značí karáty a udává množství čistého zlata ve šperku. Za nejhodnotnější je považováno 24 karátové zlato.

Bílé, žluté, růžové…

Když slyšíme slovo „zlato“, vybaví se nám kromě našich drahých poloviček jasně žlutá, zářivá barva. V aktuální nabídce prodejců šperků ovšem nenajdete jen typickou žlutou barvu, ale můžete vybírat také z odstínů bílé a růžové. Součástí zlatých šperků bývají diamanty nebo jiné drahokamy či polodrahokamy. Díky těmto kamenům vznikají opravdická umělecká díla.

Láska a zlato nerezaví

Kromě výše zmíněného faktu, že zlato je určitým znakem luxusu a bohatství, má i další, praktické výhody – na mysli máme ty fyzikální. Na trhu je mnoho drahých kovů, a pokud budeme vybírat z těch dostupnějších, zlato je jediný kov, který nerezaví a vydrží velmi dlouho. Zlato je jasnou volbou také pro lidi trpící alergií na jiné kovy. Alergií na zlaté šperky trpí jen velmi málo lidí. Samozřejmě se může stát, že šperk není vyroben z čistého zlata a jsou v něm příměsi jiných kovů, v takovém případě se alergická reakce dostavit může.

Skvělý dárek pro každou příležitost

Zlaté šperky patří k nejoblíbenějším dárkům. Ať už se jedná o dárek k narozeninám nebo třeba o zásnubní prsten, volba zlatého šperku je většinou sázkou na jistotu. Potěší srdce takřka každé ženy a zároveň je skvělou volbou pro vyjádření lásky a úcty k druhé osobě.

Řeč přitom nemusí být jen o ženách, sortiment zlatých šperků obsahuje také spoustu kousků, které jsou určeny pro pány.

Pokud se rozhodnete vybrat luxusní šperky ze zlata jako dárek, vsaďte na některou z exkluzivních značek. K nejoblíbenějším brandům v současnosti patří TOUS, která pochází ze Španělska a oblíbily si ji i mnohé celebrity včetně Gwyneth Paltrow a Jennifer Lopez. Volba šperku od TOUS je sázkou na jistotu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *