„Velký" AutoCAD: který program zvolit místo něj?

„Velký" AutoCAD: který program zvolit místo něj?

Kdysi téměř všichni používali stejný program na technické kresení. Dnes už je ale více možností, který program se nejvíce podobá AutoCAD a je navíc ještě výhodnější? Můžete na tomto softwaru ušetřit a přitom si zachovat výhody starého programu?

(H2): AutoCAD ve zkratce

Tento program na technické kresení je na trhu už téměř čtyřicet let. Za tu dobu se stal světově nejznámějším softwarem ve své oblasti a jistým standardem pro strojaře, mechaniky, stavebníky, architekty i geodety. Dělí se na ,,velký” AutoCAD, disponující také nástroji pro tvorbu 3D ploch a těles, nástroji na programování a ,,univerzání” 2D CAD aplikaci AutoCAD LT pro všechny oblasti technického navrhování.

CAD programy jako alternativa za AutoCAD

Momentálně jsou na trhu také CAD programy s několika verzemi pro technické obory. V nabídce naleznete základní 2D program, program s rozšířenými funkcemi a 3D verzemi, něco pro strojaře, techniky, architekty.

Nejpoužívanějším je verze GstarCAD Professional, který se dá považovat za plnohodnotnou náhradu ,,velkého” AutoCADu. Kromě plné výbavy nástrojů pro univerzální 2D technické kreslení nabízí navíc funkce jako Dynamické bloky či Lupa. Ve 3D verzi najdete objemové funkce (sčítání, odčítání, průnik) i modelování, import a export modelů z jiných 3D programů pro rychlejší dokončení návrhů.

Program GstarCAD Professional navíc umožňuje, aby jste si z AutoCADu přenesli nastavení a uživatelské soubory (typy čar LIN, šrafovací vzory PAT, fonty SHX, menu MNU, kótovací a vykreslovací styly, šablony DWT).

Program na technické kreslení, který ušetří náklady

S programem GstarCAD můžete výrazně ušetřit. Například díky plné verzi programu GstarCAD Professional, která je náhradou za ,,velký” AutoCAD, se náklady okamžitě sníží o 84 procent, a to je více než dost, co říkáte?

Vyzkoušejte si nejdříve free verzi

Stáhněte si bezplatnou 30-denní verzi a program si nejprve vyzkoušejte. Když si ověříte, že se vám s ním dobře pracuje, přistupte k objednávce trvalé (doživotní) licence, kde si můžete zvolit také formu budoucích aktualizací a přístupu k technické podpoře.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Technika

Autor: Adam