Virtuální kurzy: nový trend ve vzdělávání

Virtuální kurzy: nový trend ve vzdělávání

Zapomeňte na školení a kurzy, jak jste je znali doposud. Dojíždění na klasické přednášky je časově náročné, finančně nákladné a mnohdy nemožné skloubit termíny tak, aby zapadly do nabitého harmonogramu. Možná vám spousta zajímavých kurzů unikla jen proto, že jste se nemohli dostavit v pevně stanovený čas na místo, které bylo takříkajíc z ruky. Díky virtuálním kurzům, které které představují nejmodernější formu přednášek, se již s podobnými problémy nesetkáte.

Co je to virtuální kurz?

Virtuální kurzy jsou ideální pro firmy, ale i pro jednotlivce. Mají formu videa, které moderuje profesionální lektor a jejich součástí je většinou také textová prezentace. Nabízí možnost, jak se vzdělávat z pohodlí domova nebo kanceláře kdykoliv v libovolném čase.

Kde najdete největší nabídku online kurzů?

Mezi české průkopníky e-learningu patří významná brněnská společnost MotivP, která se zabývá firemním a online vzděláváním, psychodiagnostikou, individuálním koučinkem a HR poradenstvím. Současná nabídka virtuálních kurzů je velmi pestrá a mimo jiné v ní najdete např. kurzy na téma asertivita, efektivní komunikace s novináři, jak najít zaměstnání, motivace a vedení, ale také projektové řízení, time management nebo analýza SWOT. A to je teprve začátek, kromě online kurzů v češtině jsou k mání také virtuální kurzy v angličtině. Virtuální kurzy jsou placené, ale jejich ceny vás příjemně překvapí. Cena firemního kurzu je momentálně 250 Kč / osobu a jednotlivci si mohou zakoupit vstup do kurzů za 302,5 Kč. Počet shlédnutí je neomezený, což je obrovská výhoda oproti běžnému školení. Doposud se prodalo více než 10 000 kurzů a úspěšnost vstupu je 98,8 %. A to je skvělá zpráva pro manažery, kterým se nedaří přesvědčit zaměstnance, aby využívali školení v rámci firemního intranetu. V administračním rozhraní e-learningu si mohou zkontrolovat, kdo se již e-learningu zúčastnil a shlédl výuková videa. Aktuální nabídku virtuálních kurzů najdete na http://www.motivp.com/shop/virtualni_kurzy. Na webových stránkách společnosti MotivP zároveň najdete videozáznamy z konferencí a otevřených kurzů, které lze shlédnout zcela zdarma.

Publikováno: 06. 07. 2014

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: e-learning | virtuální kurzy