Virtuální sídlo ušetří firmě náklady a nejen to

Virtuální sídlo ušetří firmě náklady a nejen to

Zaslechli jste už někdo slovo virtuální sídlo firmy, případně virtuální kancelář? Jestli ne, nebojte, nezůstanete pozadu. V článku vám vysvětlíme, o co jde. Možná vás inspirujeme a konečně se odhodláte podnikat. Virtuální sídlo je totiž skvělý způsob, jak snížit náklady za provoz, což podnikání značně usnadňuje. Výhod je ale víc – čtěte dál.

Virtuální sídlo vychází velmi levně

Každá firma či fyzická osoba podnikající na živnostenský list musí mít v obchodním rejstříku zapsané své oficiální sídlo. No jo, ale co když celá firma funguje třeba přes internet a fyzicky žádné prostory nemá? Pak není nic lepšího než si pronajmout registrační sídlo firmy. Fyzicky na této adrese nebudete, ale bude uvedena v rejstříku a bude vám na ni chodit pošta, která poté bude přeposílána vám na jinou (soukromou) adresu. O registrační sídlo se budete dělit s jinými firmami. Pronájem virtuální kanceláře vychází jen na zlomek ceny, kterou byste platili za pronájem „skutečných“ prostor. Možná si říkáte, že je jednodušší uvést jako sídlo firmy vaše trvalé bydliště. Na některý klienty to ovšem nemusí působit důvěryhodně.

Virtuální zasedací síň? Není problém!

Firma, která má své vlastní prostory, nevyužívá své kanceláře a zasedací místnost pouze k výkonu pracovních povinností. Probíhají zde také různé schůze zaměstnanců či setkání s důležitými hosty a klienty. A to je další důvod, proč je vhodné mít virtuální sídlo. Po domluvě ho totiž nakrátko nemusíte využívat jen virtuálně, ale i doopravdy. Tato místa mívají plně vybavené sály s počítačem, projektorem, pohodlnými křesly a možností občerstvení. Budete-li si potřebovat domluvit schůzku, nemusíte trpět v kavárnách či jiných improvizovaných podmínkách. Meeting se bude konat v profesionálním prostředí, a to přímo na adrese, kde má vaše firma sídlo – přestože se v těchto místech běžně nevyskytujete.

Publikováno: 13. 11. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam