Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Strava

Víte, jaké víno se hodí ke grilování? Ke kuřecímu špízu rozhodně bílé a ke steaku zase červené!

Letní radovánky si užíváme různými způsoby. Někdo je příznivcem koupání a vodních sportů, jiný miluje turistiku, ale nikdo nedá dopustit na pohodu při grilování. Když už máte vybraná masa a zeleninové variace, musíte k nim zvolit správná vína či sekty.

Večírek na zahradě pod širým nebem je nejlepším způsobem uvolnění. Pojídání delikates z masa, zeleniny i ovoce je příjemnou formou relaxu. Samozřejmě se party neobejde bez skleničky kvalitního vína anebo šampaňského.

Jak je to to s teplotou vína?

Pokud si chceme vychutnat víno nejlepším možným způsobem, musíme dbát na jeho ideální teplotu. Každý víno si totiž žádá jinou teplotu. Bílá a růžová vína si zaslouží teplotu mezi 10 – 13 stupni Celsia. Šampaňské a sekty se podávají dokonale vychlazené, ale červené víno naopak teplejší (14 – 18°C).

Něco jiného ke krkovici a vepřové panence

V poslední době si lidí oblíbili grilování vepřové panenky, protože je libová a nepotřebuje speciální úpravu. Skvěle se k ní hodí červené víno s ovocnými tóny. Naopak k populární české krkovičce sedne vyzrálé červené víno a marinovaným žebrům velmi silná červená odrůda. Hovězí steak je dobré zkombinovat s ovocnými a šťavnatými červenými druhy.

K čemu sedne bílé víno?

Ani milovníci bílého vína nepřijdou zkrátka, protože si k němu vychutnají zeleninový salátek a kuřecí naložené maso. K tomu padne jako ulité vychlazené ovocné bílé víno. Obdobně postupujte i v případě grilované ryby. V tomto ohledu je dobré dbát na svěžest.

Šampaňské pro sváteční příležitost

Bílá a červená vína konzumujeme takřka běžně a nejsou pro nás ničím zvláštním, ale šampaňské či sekty využíváme při svátečních příležitostech. Ruku na srdce. V létě se vždycky významný důvod k oslavě najde. A nakonec jsme si nechali burčák, který si vychutnáte jen v krátkém období roku a nepotřebujete k tomu ani prázdninovou grilovačku.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *