Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Pro kutily: Jak si doma vyrobit gril?

Jaro, léto, podzim – a když se dobře oblečeme, tak klidně i zima. Grilovat můžeme po celý rok a nejlépe chutná z grilu, který si vyrobíme vlastnoručně. Což o to, trh je doslova přesycený grily všech velikostí. Některé jsou obyčejné a stojí pár korun, z jiných nám padá brada, protože jsou z hlediska funkčnosti i designu dokonalé. Pravověrnému českému kutilovi přesto přináší největší radost gril vlastní výroby.

Z čeho si gril vyrobit?

Vlastní gril je výzva. Ale z čeho udělat torzo? Vtip je v tom, že můžete sáhnout takřka po čemkoliv. Myslete však na odolnost a zvolte bytelné materiály. Dobrou volbou může být starý bojler, který s trochou šikovnosti předěláte na luxusní gril otočný. V takovém případě budete potřebovat vhodně zvolený pohon – například přímočarý pohon TMP 25. A pravděpodobně se neobejdete ani bez převodovky. Dobrou volbou je šneková – mnozí kutilové nedají dopustit na převodovky wmi.

Připomínáme, abyste při práci dodržovali zásady bezpečnosti práce!

Postup výroby grilu z bojleru

Prvním krokem je odstranění vrchního pláště. Následují tepelná izolace a barva. Poté bojler podélně rozřízněte a zbruste hrany. Po důkladném očištění obou částí přivařte ke spodní části nohy.

Přívod vzduchu k ohni zajistíte vyvrtáním několika otvorů o průměru cca 16 mm ve spodní části grilu. Odvod kouře a regulaci teploty pak o něco většími otvory (cca 20 mm) vyvrtanými do horního víka.

Rošt přichytíte na vnitřní okraj pomocí L-profílů (použijte 3 na každou stranu).

Horní výklopné víko přichytíte pomocí pantů. Na něj připevněte madlo, kterým budete víko otevírat a uzavírat.

Gril bude vypadat mnohem lépe, když ho natřete. Samozřejmě barvou na horké povrchy.

A je to. Váš nový gril z bojleru je hotov. Nechť vám věrně slouží letošní i budoucí sezóny!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.