Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Víte, po čem šlapete?

Podlaha je nedílnou součástí interiéru a měli bychom ji proto věnovat patřičnou pozornost. Doby, kdy naši předkové šlapali po udusané hlíně, jsou nenávratně pryč a luxusní podlahovou krytinu, která byla doménou těch bohatších, si může dovolit každý. Šlapete-li po umolousaném koberci, nebo ještě hůř – po otřesném linoleu, přišel ten správný čas pro změnu. Nová podlahová krtina dodá vašemu bydlení šmrnc, jako málokterý interiérový prvek. V současné době jsou nejpopulárnější laminátové a dřevěné podlahy. Oba materiály mají své specifické vlastnosti a není jednoduché se pro některý z nich rozhodnout.

Dřevo nebo laminát?

Pokud se v problematice podlahových krytin neorientujete, bude pro vás volba o to složitější. Laminát i dřevo mají své přednosti a pro každý z nás jim přikládá jinou váhu. Zatímco laminátové podlahy vynikají tvrdostí a odolností proti oděru či prošlápnutí, dřevo je naopak měkčí a příjemnější na dotek. Dřevěné podlahy byly známé vrzáním a širokými spárami – dnešní technologie výroby učinila těmto negativním vlastnostem přítrž. Současné dřevo je prodyšné a relativně odolné. Má však tendenci blednout a navíc se musí pravidelně ošetřovat. Laminát je bezúdržbový a bez problémů vydrží i 15-20 let.

Která podlaha je tedy lepší?

Spočítáme-li si výhody a nevýhody dřeva a laminátu, bude výsledek hrát pro laminát. Je praktičtější a více vydrží. Jak je tedy možné, že se i přesto stále více lidí přiklání pro dřevěné podlahy? Odpověď je nasnadě, dřevo je symbolem originality, exkluzivity a luxusu. Dilema vyřešte následovně – do reprezentativních místností instalujte dřevěné a do ostatních laminátové podlahy. Hledáte-li spolehlivého prodejce, který nabízí široké spektrum jak dřevěných, tak laminátových krytin, obraťte se na WOODCOTE CZ. Společnost disponuje 12 pobočkami a showroomem, ve které si můžete jednotlivé podlahy prohlédnout na vlastní oči.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *