Víte, po čem šlapete?

Víte, po čem šlapete?

Podlaha je nedílnou součástí interiéru a měli bychom ji proto věnovat patřičnou pozornost. Doby, kdy naši předkové šlapali po udusané hlíně, jsou nenávratně pryč a luxusní podlahovou krytinu, která byla doménou těch bohatších, si může dovolit každý. Šlapete-li po umolousaném koberci, nebo ještě hůř – po otřesném linoleu, přišel ten správný čas pro změnu. Nová podlahová krtina dodá vašemu bydlení šmrnc, jako málokterý interiérový prvek. V současné době jsou nejpopulárnější laminátové a dřevěné podlahy. Oba materiály mají své specifické vlastnosti a není jednoduché se pro některý z nich rozhodnout.

Dřevo nebo laminát?

Pokud se v problematice podlahových krytin neorientujete, bude pro vás volba o to složitější. Laminát i dřevo mají své přednosti a pro každý z nás jim přikládá jinou váhu. Zatímco laminátové podlahy vynikají tvrdostí a odolností proti oděru či prošlápnutí, dřevo je naopak měkčí a příjemnější na dotek. Dřevěné podlahy byly známé vrzáním a širokými spárami – dnešní technologie výroby učinila těmto negativním vlastnostem přítrž. Současné dřevo je prodyšné a relativně odolné. Má však tendenci blednout a navíc se musí pravidelně ošetřovat. Laminát je bezúdržbový a bez problémů vydrží i 15-20 let.

Která podlaha je tedy lepší?

Spočítáme-li si výhody a nevýhody dřeva a laminátu, bude výsledek hrát pro laminát. Je praktičtější a více vydrží. Jak je tedy možné, že se i přesto stále více lidí přiklání pro dřevěné podlahy? Odpověď je nasnadě, dřevo je symbolem originality, exkluzivity a luxusu. Dilema vyřešte následovně – do reprezentativních místností instalujte dřevěné a do ostatních laminátové podlahy. Hledáte-li spolehlivého prodejce, který nabízí široké spektrum jak dřevěných, tak laminátových krytin, obraťte se na WOODCOTE CZ. Společnost disponuje 12 pobočkami a showroomem, ve které si můžete jednotlivé podlahy prohlédnout na vlastní oči.

Publikováno: 07. 09. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: dřevěné podlahy | dřevo nebo laminát | laminátové podlahy | podlahové krytiny | podlahy