Výběr školní aktovky nebo batohu není dobré podcenit

Výběr školní aktovky nebo batohu není dobré podcenit

I když prázdniny teprve začínají a naše ratolesti čekají dva měsíce odpočinku a zábavy, začátek nového školního roku se kvapem blíží, a to mnohdy rychleji, než by si rodiče přáli. A s ním přichází i starosti související s výběrem nového školního batohu nebo aktovky a dalších školních potřeb. Pokud tyto povinnosti čekají v brzké době i vás, nenechávejte je na poslední chvíli a věnujte se jim s dostatečným předstihem.

Aktovka, nebo batoh?

Při výběru školní tašky máme na výběr buď klasickou školní aktovku, nebo školní batoh. Vyplatí se sledovat několik ukazatelů. Mezi nejdůležitější vlastnosti obojího patří správná výška s ohledem na výšku dítěte. Dále pak ergonomie, hmotnost a konstrukce. V současnosti, kdy mnoho dětí nemá rovnou páteř a trpí skoliózou či lordózou, je důležité výběr nezanedbat a rozhodně se neřídit jen podle ceny. Klasická školní aktovka je vhodná zejména pro prvňáčky. Má stabilní konstrukci s pevným dnem a na bocích většinou kapsy na přezuvky a lahev s pitím. Hlavní rozdíl mezi aktovkou a batohem je ten, že batoh je zpravidla členitější - obsahuje více přihrádek a aktovka pro prvňáčka je většinou jednokomorová. Z logiky věci vyplývá, že se v aktovce žáček zorientuje mnohem rychleji než v batohu. Oba typy by měly být vybaveny reflexními prvky. Většina výrobců naštěstí bezpečnost dětí nepodceňuje, takže ať už nakonec zvolíte batoh či aktovku pro prvňáčka, o reflexní prvky jistě nebude nouze.

Ušetřete čas i nervy

Nabídka školních batohů a aktovek je obrovská, stejně jako množství firem, které je prodávají. Nechcete-li šlápnout vedle, obraťte se na specializovaného prodejce, který se v oboru orientuje – sleduje aktuální trendy a obměňuje modelové řady. Mezi specializované obchody patří DetskyEshop.cz. Výhodou je, že vše můžete vybrat a nakoupit online a na prodejně v Brně si zboží vyzkoušet, případně jen vyzvednout. V nabídce najdete motivy jak pro dívky, tak chlapce. Samozřejmě nechybí ani sady školních potřeb či nálepky. Seženete vše potřebné na jednom místě a odpadne vám starost s hledáním dalších obchodů a přeplácení se na poštovném.

Publikováno: 22. 06. 2019

Kategorie: Děti

Autor: Adam