Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Vybíráme nová garážová vrata

Také vás nebaví neustálé vylézání z vozu a namáhavé otevírání garážových vrat? Pokud ještě nemáte moderní vrata s motorovým pohonem, měli byste o nich začít silně uvažovat. Výrobci nabízí celou řadu variant a není pro ně problém sestavit vrata takříkajíc na míru. Můžete si vybrat nejen způsob otevírání, ale také barevný dekor a případně tvar panelů. Výsledkem jsou stovky kombinací, které odliší vaši garáž od těch ostatních. Moderní garážová vrata s pohonem jsou nejen praktická, ale zároveň zastávají funkci výrazného architektonického prvku. Nevíte-li si rady s výběrem, jsou následující řádky určeny právě vám.

Vrata podle velikosti garáže

Základním faktorem, který ovlivňuje výběr garážových vrat je velkost vaší garáže. Výrobci nabízí několik variant s odlišnými systémy otevírání a každý z nich se hodí do jiného typu garáže. Základní varianty – sekční garážová vrata a rolovací garážová vrata – jsou vhodné do menších až středně velkých garáží, zatímco posuvná garážová vrata přivítají majitelé větších garáží. Rolovací i sekční vrata nepotřebují příliš prostoru a otevírají se směrem nahoru. Posuvná vrata se otevírají podélně a vyžadují tak více místa.

Jak zvolit vhodného výrobce?

Výrobců garážových vrat přibývá jako hub po dešti, vy však pamatujte na to, že garážová vrata jsou investice do budoucích let. To, že ušetříte několik tisíc korun, se vám může krutě vymstít a nezbude vám, než za pár let opět investovat do nových vrat. Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní typ vrat, zeptejte se na ně lidí, kteří s nimi mají zkušenosti. Zároveň se informuje u výrobce o možnostech servisu. Pohon garážových vrat by sice měl vydržet desítky tisíc sekvencí, ale nikdy nemůžete s jistotou vědět, kdy se zaseknou zrovna vám.

Jaké výhod přináší moderní garážová vrata?

  • vkusný architektonický prvek
  • rychlé a praktické otevírání
  • tepelná izolace – úspora peněz

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *