Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Z pestré flotily nových Škodovek si vybere každý

Společnost ŠKODA AUTO a.s. je největší český (pomineme-li, že je součástí koncernu Wolkswagen Group) výrobce automobilů a funguje již od roku 1895 (tehdy ještě jako Laurin & Klement). Prvním počinem mechanika Václava Laurina a knihkupce Václava Klementa však nebyl automobil. Vášniví cyklisté začali s produkcí vlastních jízdních kol a o čtyři roky později začaly z výrobních linek sjíždět motocykly. První automobil na sebe naštěstí nenechal dlouho čekat – model Voiturette A spatřil světlo světa v roce 1905.

Historie automobilky Škoda se nesla v duchu vzestupů a pádů a nutno podotknout, že v minulých dekádách „Škodovky“ sklízely úspěchy především ve východním bloku. Kvůli absenci moderních technologií a zaostalém vybavení o ně na západě nebyl zájem, což se naštěstí změnilo. V současné době se těší značné popularitě a ojeté vozy Škoda Octavia patří mezi nejprodávanější ojetiny vůbec. Nedají na ně dopustit především Britové, kteří si z „Oktávek“ zprvu utahovali.

Nechme však historii historií a podívejme se na nové vozy Škoda, které jsou aktuálně ve firemním portfoliu.

Škoda momentálně nabízí hned 8 modelů v různých variantách a na své si přijde opravdu každý. Pro ženy, které touží po malém praktickém vozítku do města (lidově řečeno po motorizované nákupní tašce), už není k dispozici jen Fabia, ale také Citigo. Rodinnou klasiku reprezentuje již legendární Octavia, která se nedávno dočkala 3. generace. Alternativní Roomster si ve verzi Praktik oblíbili zejména živnostníci. A najde se i něco pro náročné – manažeři se na jednání vozí luxusním Superbem druhé generace.

 

Neměli bychom zapomínat ani na dlouhoočekávaný crossover SUV Škoda Yeti, který se v roce 2009 dočkal prestižního ocenění Family Car of the Year (rodinné auto roku) britským Top Gear Magazínem. Ve verzi 4×4 zvládá i lehčí terén, ale řidič by přesto neměl zapomínat na světlou výšku 18 cm a nesnažit se překonávat extrémy. Zajímavý článek o tom, jak si Yeti vede, najdete zde.

Nezáleží na tom, jestli máte vlastenecké cítění. Flotila nových vozů Škoda je natolik pestrá, že si v ní stoprocentně vyberte i vy.

Yeti