Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Strava

Vyrazte na farmářský trh i na podzim

Nejen v létě, ale i na podzim, můžete vyrazit na váš místní farmářský trh. Je to skvělé místo, kde získáte čerstvé a zdravé potraviny přímo od pěstitele. Kromě toho, že budete na čerstvém vzduchu, má nákup místních produktů spoustu dalších výhod. A pokud vyrážíte na trh jako stánkař, nezapomeňte se obléct do stylového trička pro zemědělce nebo trička s traktorem.

Farmářské produkty jsou pro tělo nejlepší volbou

Čerstvé ovoce a zelenina jsou plné vitamínů, minerálů, vlákniny, antioxidantů, které dohromady prokazatelně chrání před chronickými onemocněními, jako jsou srdeční choroby a rakovina. Postupem času výživová hodnota ovoce a zeleniny klesá. Nákupem na místě se minimalizuje přeprava a zpracování a zajistí se tak maximální čerstvost, chuť a živiny. Produkty, co nakoupíte na farmářském trhu, jsou sezónní a byly sklizeny jen pár dnů před. A ještě k tomu víte, odkud potraviny pochází a jejich nákupem podpoříte malé podnikatele.

Trhy mají čistší produkty

Jsou také obecně bezpečnější a čistší, protože byly vypěstovány ekologicky nebo s minimálním využitím chemikálií. Velcí komerční dodavatelé obvykle dodávají do supermarketů produkty s více pesticidy a chemickými hnojivy. Některé mohou mít negativní účinky na zdraví, proto je doporučujeme minimálně. Dejte přednost produktům z farem.

Lepší sortiment zboží než v supermarketu

Další výhodou je velká rozmanitost sortimentu zboží. Na farmářských trzích můžete zakoupit produkty, které v supermarketu nenajdete. Prodejci také neprodané potraviny na konci dne nevyhazují a nebalí, tudíž je můžete získat za speciální ceny.

Zamezení plýtvání

V dnešní době se jídlem velmi plýtvá a proto benefitem nákupu na farmářském trhu je, že když na něm nakupujete, berete jen takové množství, které potřebujete. Omezujete tak plýtvání. Pokud potřebujete jen jednu nebo dvě mrkve, nemusíte kupovat celý pytel. Kromě toho si taky sami zkontrolujete čerstvost a vůni zboží, což u balených produktů je obtížné. Nakupováním na farmářských trzích vám navíc pomůže spojit se s přírodními cykly. Na jaře si zakoupíte chřest, v létě si pochutnáte na kukuřici a na podzim vyrazíte na trh pro dýni.

Další výhody

Na farmářských trzích najdete jen maso, sýry nebo vejce ze zvířat, která byla chovaná bez hormonů nebo antibiotik. Také se pásla na zelené trávě a byla ušetřena života v nepřirozených podmínkách jako jsou klece. Život zvířete bez stresu se poté odráží i na kvalitě a chuti zmíněných produktů.

Při krmení je kladen důraz na podporu imunitního systému krůt – používáme hlavně přírodní doplňky, jako je chlorea, česnek, oregáno nebo echinacea. Zdravá a spokojená zvířata jsou u nás na prvním místě.” říká Tomáš Karas, jeden z majitelů farmy Česká Krůta.

Benefitem může být také to, že budete venku. Kdo by se nechtěl raději procházet mezi stánky než projíždět s vozíkem v obchodě s umělým osvětlením? Proto je návštěva trhu spíše potěšením než povinností. Farmářský trh je komunitním místem, kde se můžete potkat se známými nebo vytvořit si nové vazby. Tato událost je tak skvělým zážitkem po všech stránkách.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *