Jak spočítat hypotéku, aby byla nejvýhodnější?

Stavba či rekonstrukce domu, pořízení bytu nebo investiční nemovitosti – všechny zmíněné akce jsou finančně náročně a nemáte-li po ruce dostatek vlastních prostředků, nezbude vám, než se poohlédnout po vhodném financování. V souvislosti s bydlením se samozřejmě nenabízí nic výhodnějšího než hypotéka. Jenomže jak si na rozsáhlém hypotéčním trhu vybrat správně, kdy se v daném segmentu příliš neorientujete? Prozradíme vám, jak vypadá nejlepší produkt, na co si dát pozor při výběru a jak spočítat hypotéku snadno a rychle.

Záleží na úrokové sazbě i na dalších faktorech

K hlavním faktorům, které ovlivňují celkovou splatnou částku, patří úroková sazba. Banky často lákají na velmi nízká čísla – ovšem pozor – běžně se stává, že zájemce z určitých důvodů na nejvýhodnější nabídku nedosáhne. Zdánlivě nejlepší produkt vás může nakonec vyjít dráž než konkurenční hypotéky. I poměrně malý rozdíl v úrokové sazbě vygeneruje během dlouhodobého splácení desítky tisíc korun, které mohly zůstat ve vaší peněžence. K dalším parametrům, na které byste si měli dát pozor, patří i doba fixace, délka splatnosti a v neposlední řadě výše hypotéky. Platí, že úvěry ve výši 100 % hodnoty nemovitosti nejsou tak výhodné jako menší úvěry.

Využije službu Eurohypoška a najděte nejlepší hypotéku za pár minut

Jde vám z toho hlava kolem a máte obavy, abyste nepromeškali jedinečnou šanci na nejvýhodnější nabídku? Žádný učený z nebe nespadl a není nic jednoduššího, než využít novou službu Eurohypoška, která spočívá v jedinečném porovnání hypotéčních úvěrů online. V čem se liší od klasických srovnávačů? Eurohypoška disponuje aplikací se speciálním know how a bez zbytečném čekání dokáže vyhledat nejzajímavější nabídky na hypotéčním trhu. A to nejen na tom českém, ale také zahraničním. Porovnávač spolupracuje s bankami na Slovensku, v Rakousku, Německu, USA a Rusku. Zároveň vám pomůže s případným refinancováním a na své si přijdou i zájemci o úvěr bez registru. Vaše nejlepší hypotéka čeká na www.hypoška.eu.

Publikováno: 01. 12. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: nejlepší hypotéka