Řídící systémy - zařízení, díky kterým je výroba mnohem efektivnější

Řídící systémy - zařízení, díky kterým je výroba mnohem efektivnější

Způsob výroby se v průběhu několika minulých dekád změnil k nepoznání. Málokdo z nás by vsadil na to, že továrny a výrobní haly ovládnou hi-tech zařízení, která jako by někdo vystřihl z hollywoodského sci-fi. Ne nadarmo se říká, že pokrok nezastavíme a automatizace je s ohledem na zvyšující se standardy a nároky na kvalitu a rychlost výroby, nezbytná. Moderní zařízení zvládají práci velmi efektivně a precizněji. Nedochází u nich k selhání takzvaného lidského faktoru a můžeme se spolehnout na stoprocentní výkon, který neovlivní psychické rozpoložení či zdravotní stav.

V souvislosti s automatizací se stále častěji hovoří i o řídících systémech – programovatelných zařízeních, které se skládají z ovládacích panelů a centrální řídící jednotky, tedy specializovaného počítače, který slouží jako přijímač pokynů zadaných prostřednictvím jednotlivých panelů. Pokyny následně převádí na příkazy k různým přístrojům a jeho největší předností je tedy možnost ovládat několik různých zařízení prostřednictvím jediného ovládacího zařízení. Za zmínku stojí i jeho další významná složka – diagnostika poruch, díky které může obsluha sledovat stav zařízení.

Mezi nejvýznamnější řídící systémy patří zařízení Unitronics, které sklízejí úspěch na celém světě. Jejich obrovská výhoda spočívá ve společném programovém i vizuálním prostředí a velmi jednoduchém rozhraní. Možnosti využití jsou velmi pestré – řídící systémy Unitronics se využívají v jednoduchých zařízeních, ale i komplikovaných strojích se složitou technologií.

V souvislosti s řídícími systémy Unitronics můžeme doporučit českou společnost APLAUS, která od roku 1994 poskytuje komplexní služby v oblasti projektování a realizace řídících systémů. O další činnosti společnosti, nabídce služeb a referencích, se dočtete na webu www.aplaus.cz.

Publikováno: 01. 08. 2013

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: řídící systémy | řídící systémy Unitronics