Z dluhů vás může dostat insolvenční zákon!

Z dluhů vás může dostat insolvenční zákon!

Nabídky nebankovních, ale i bankovních institucí jsou rok od roku dostupnější a není divu, že spousta dlužníků začala řešit dluhy dalšími půjčkami. Vybíjení klínu klínem však vede do nekonečné spirály dluhů, ze které už často není návratu. A nebo ano? Jedno řešení přeci jen existuje a nutno podotknout, že poměrně jednoduché a efektivní. Na základě insolvenčního zákona totiž může soud dlužníkovi odpustit až 70 % jeho závazků!

Na oddlužení máte možná nárok i vy!

Podat návrh na takzvaný osobní bankrot může každý, jehož dluhy pochází od nejméně dvou věřitelů, jsou starší 30 dní a nepochází z podnikání. Další podmínkou je i čistý trestní rejstřík – nesmí se v něm nacházet škraloupy za trestné činy majetkové nebo hospodářské povahy, které přibyly v minulých pěti letech.

Dojdete-li k závěru, že všechny předpoklady pro úspěšné oddlužení splňujete, gratulujeme. Máte reálnou šanci, že soud požadavek vyslyší a vy budete moct opět plnohodnotně žít. Počítejte však s tím, že si budete muset projít poměrně náročným administrativním procesem a jediná chyba v požadované dokumentaci může znamenat okamžité zamítnutí. Nejste-li si jistí svým právním povědomím, obraťte se na pomoc odborného konzultanta.

V některých případech se odborník opravdu hodí...

Člověk, který se problematikou osobních bankrotů zabývá, vám vysvětlí všechny okolnosti a vyhodnotí, jaké máte předpoklady uspět. Pokud usoudí, že máte na oddlužení nárok, pomůže vám připravit dokumentaci a postará se o to, aby váš případ nebyl kvůli nějakému nedostatku vyřazen. V případě úspěchu vám soud odpustí až 70 % dluhů a zbylou částku rozloží na splátky, které budete muset v budoucích pěti letech svědomitě uhradit. Počítejte s tím, že vám z příjmu zbude pouze nezabavitelné minimum a budete se tak muset výrazně uskromnit. Na druhou stranu vám nikdo férovější šanci na nový začátek nenabídne a pět let uteče jako voda...

Publikováno: 04. 05. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: insolvenční zákon | oddlužení | osobní bankrot