Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Z dluhů vás může dostat insolvenční zákon!

Nabídky nebankovních, ale i bankovních institucí jsou rok od roku dostupnější a není divu, že spousta dlužníků začala řešit dluhy dalšími půjčkami. Vybíjení klínu klínem však vede do nekonečné spirály dluhů, ze které už často není návratu. A nebo ano? Jedno řešení přeci jen existuje a nutno podotknout, že poměrně jednoduché a efektivní. Na základě insolvenčního zákona totiž může soud dlužníkovi odpustit až 70 % jeho závazků!

Na oddlužení máte možná nárok i vy!

Podat návrh na takzvaný osobní bankrot může každý, jehož dluhy pochází od nejméně dvou věřitelů, jsou starší 30 dní a nepochází z podnikání. Další podmínkou je i čistý trestní rejstřík – nesmí se v něm nacházet škraloupy za trestné činy majetkové nebo hospodářské povahy, které přibyly v minulých pěti letech.

Dojdete-li k závěru, že všechny předpoklady pro úspěšné oddlužení splňujete, gratulujeme. Máte reálnou šanci, že soud požadavek vyslyší a vy budete moct opět plnohodnotně žít. Počítejte však s tím, že si budete muset projít poměrně náročným administrativním procesem a jediná chyba v požadované dokumentaci může znamenat okamžité zamítnutí. Nejste-li si jistí svým právním povědomím, obraťte se na pomoc odborného konzultanta.

V některých případech se odborník opravdu hodí…

Člověk, který se problematikou osobních bankrotů zabývá, vám vysvětlí všechny okolnosti a vyhodnotí, jaké máte předpoklady uspět. Pokud usoudí, že máte na oddlužení nárok, pomůže vám připravit dokumentaci a postará se o to, aby váš případ nebyl kvůli nějakému nedostatku vyřazen. V případě úspěchu vám soud odpustí až 70 % dluhů a zbylou částku rozloží na splátky, které budete muset v budoucích pěti letech svědomitě uhradit. Počítejte s tím, že vám z příjmu zbude pouze nezabavitelné minimum a budete se tak muset výrazně uskromnit. Na druhou stranu vám nikdo férovější šanci na nový začátek nenabídne a pět let uteče jako voda…