Zahrádka u restaurace musí mít stín

Zahrádka u restaurace musí mít stín

Spíše chladnější teploty a oblačno zatím provázely letošní léto, v posledních dnech si ale na zimu nebo nedostatek sluníčka stěžovat nemůžeme. Na zahrádkách u restaurací jsou tak nejvíce vyhledávaná místa ve stínu. Jak ho zajistit?

Posezení ve stínu

Když je pod mrakem, posezení venku nám nevadí, na prudkém slunci se ale nikomu obědvat nechce. V restauraci hledají zákazníci odpočinek a osvěžení, což na rozpálené terase nejde. Není tak neobvyklý obrázek téměř prázdné terasy či zahrádky u jinak oblíbené restaurace. Stín je por letní sezónu základním požadavkem, zastínění venkovních prostor navíc může podniku prodloužit letní sezónu o pár týdnů. Reklamní slunečníky pivovarů svůj účel splní, nejsou ale moc hezké a musí se uklízet. Příjemnější řešení nabízí pergola nebo markýza, které vytvoří stín pro klidné posezení chráněné před sluncem. Obě varianty navíc mohou pomoci celkovému vzhledu restaurace či jejích venkovních prostor, barevná škála nabízí mnoho možností.

Pohodlí pro hosty

To, zda zvolit markýzu nebo pergolu, závisí na vašich představách a samozřejmě i dispozicích terasy nebo zahrádky, případně prostoru, kde by mělo venkovní posezení být. Markýza je nejjednodušší řešení, pokud máte zahrádku přímo u domu, kotví se totiž do fasády. Nepotřebuje ale žádnou další konstrukci a lze ji kdykoli stáhnout nebo naopak vytáhnout. V horkém dni tak na zahrádce budete mít stín, když bude pod mrakem, může zůstat nezakrytá. Pergola naopak potřebuje pevnou, stabilní konstrukci, její výhodou je, že může stát samostatně. To využijete třeba v případě, že máte posezení dál od domu. Kvalitní pergola i markýza ochrání nejen před slunečními paprsky, ale také před deštěm. Vaši hosté tak nemusí při prvních kapkách utíkat do restaurace, ale můžou zůstat sedět na zahrádce a vychutnávat si dobré jídlo nebo kávu.

Publikováno: 26. 08. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam