Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Zlomeniny jsou nepříjemné, ale dostatek vápníku urychlí jejich hojení

Podle statistik musí kvůli zlomenině kosti každoročně navštívit lékaře téměř půl milionu Čechů. Léčba méně komplikovaných zlomenin trvá cca 6 týdnů, ale u starších lidí většinou mnohem déle. K urychlení procesu hojení napomáhá vápník, který však organismus nedokáže vstřebat v dostatečném množství bez vitaminu D a vitaminu K. Podle posledních věděckých poznatků je účinná také bílkovina laktoferin, která váže a přenáší železo. Tím ovšem pozitivní účinky laktoferinu nekončí. Bílkovina podporuje vznik kostních buněk, které podporují vznik kostní hmoty a výrazně redukuje tvorbu buněk, které kostní hmotu odbourávají.

Co z toho plyne? Dodáme-li organismu dostatečné množství vápníku a současně vitamínu D a K a laktoferinu, měla by se nám zlomenina hojit mnohem rychleji a spolehlivěji. Jak ovšem poznáme, že jsme zajistili přísun zmíněných látek v dostatečném množství? Prostřednictvím doplňku stravy, ve kterém jsou všechny účinné složky ve správném poměru. A přesně tyto požadavky splňuje Femoralex.

Femoralex je účinný doplněk stravy, který byl vyvinut speciálně pro podporu hojení zlomenin a obsahuje všechny zmíněné látky (tedy vitamin K2, vitamin D3 a bílkovinu laktoferin). Je vhodné ho užívat během léčby zlomeniny a to alespoň v množství jednoho balení (obsahuje 30 tablet). Femoralex díky svému složení podporuje budování kostní hmoty a urychluje tak hojení zlomenin.

Jeho další předností je i prevence potíží, které provází osteoporóza. K řídnutí kostí dochází kolem 30. roku života a často vede k osteopenii. Ta je předstupněm osteoporózy, která se projevuje zvýšenou lámavostí kostí, bolestí páteře, ale také zmenšováním celkové tělesné výšky. V ohrožení jsou především ženy po menopauze a starší lidé, kteří nekonzumují stravu bohatou na vápník. Jde o velmi nepříjemné onemocnění, kterému lze do značné míry předejít pravidelnou konzumací doplňku stravy Femoralex. Je běžně dostupný v lékárnách a ve specializovaných e-shopech a můžete si ho koupit i bez předpisu.