Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Pec pod Sněžkou – perfektní dovolenou v Krkonoších nezažijete jen v zimě

Královehradecký kraj patří mezi vyhledávané turistické lokality a mezi ty nejnavštěvovanější patří Sněžka a její přilehlé okolí. Významným horským střediskem, který především v zimě čelí značnému náporu turistů, je známé město Pec pod Sněžkou. Představuje významný strategický bod, ze kterého je to co by kamenem dohodil nejen na nejvyšší českou horu, ale také do spousty jiných atraktivních lokalit. V Peci pod Sněžkou se nachází areál Ski Pec, který patří k nejlépe vybaveným zimním střediskům v celé ČR. Dnes ale necháme lyže a snowboardy odpočívat a zaměříme se na aktivity, kvůli kterým se vyplatí navštívit Pec pod Sněžkou i během roku.

Co dělat v Peci pod sněžkou v létě?

Pec pod Sněžkou a její široké okolí přímo nabádá k dlouhým horským túrám a pokud se rádi kocháte nedotčenou zalesněnou krajinou a rozlehlými loukami, měli byste ji zařadit na seznam míst, které musíte navštívit. Lákavý je i výlet přes hranice – v sousedním Polsku, kde se dostanete pěšky přes Luční boudu nebo autem přes Pomezní boudy, se dostanete do města Karpacz. V něm můžete obdivovat jediný vikingský kostel Wang, jediný svého druhu mimo Norsko.

Mezi další zajímavá místa patří také nedaleký hrádek Aichelburg a legendární Špindlerův mlýn. Za zmínku stojí také Janské Lázně a samozřejmě i dominanta oblasti – hora Sněžka. Máte-li rádi výzvy a disponujete-li vynikající fyzickou kondicí, dopřejte si při sestupu cestu z Pece na Liščí horu. A až vás to v Peci pod Sněžkou přestane bavit a nabažíte se přírodních krás, vydejte se na Safari do Dvora Králové, které je od města vzdáleno jen cca 50 km.

Možnosti ubytování v Peci pod sněžkou

Dovolená v Peci pod Sněžkou není jednodenní záležitost a tak vám nezbude, než se někde ubytovat. Najít ubytování nepředstavuje žádný problém, ale chcete-li si svůj okořenit špetkou romantiky, doporučujeme hotel Pec pod SněžkouLyžařská bouda.

Pec pod Sněžkou – hotel Lyžařská bouda leží na jižním svahu Liščí hory ve výšece 1206 metrů nad mořem (druhá zóna KRNAP) a přímo u něj začíná mnoho turistických tras. Ubytování navazuje na tradici někdejší Liščí boudy, která byla svého času přední hřebenovou boudou v Krkonoších. Když v roce 1948 vyhořela, její žezlo převzala právě Lyžařská bouda, která v Peci pod Sněžkou kraluje dodnes. Snoubí typickou atmosféru Krkonoš a zároveň návštěvníkům poskytuje nadstandardní komfort a vynikající kuchyni. Zkrátka a dobře místo, které by vám doporučil i pán hor Krakonoš.