Bydlení

Dřevěné plovoucí podlahy jsou trendy. Poznejte jejich výhody!

Kde jinde začít renovaci bydlení než právě u podlahy? O té se říká, že je jakousi duší interiéru a podle toho by také měla vypadat. Vzhledem k obrovskému množství jednotlivých podlahových krytin ale není snadné vybrat tu správnou, protože každý typ má své specifické vlastnosti. V posledních letech se přesto do popředí dostávají dřevěné plovoucí podlahy, které nabízí spoustu podstatných výhod. Tou největší je bezesporu vysoká estetická hodnota.

Nejde jen o estetiku, ale také o životnost a další vlastnosti dřeva

Dřevěné plovoucí podlahy postupně nahrazují starší typy dřevěných podlah a parkety. V porovnání s těmito krytinami se můžete spolehnout na lepší celkový dojem a to díky absenci mezer a trhlin, ale také téměř neznatelný pohyb dřeva (minimální rozpínání a smršťování). Dřevěné plovoučky se vyrábí z celé řady dřevin a můžete si vybrat dekor, který bude perfektně doplňovat stávající interiérové prvky. Bude to dub, buk, švestka, nebo třeba bambus? Navíc se nabízí možnost volby povrchové úpravy – olej a lak (matný, hedvábný či saténový vzhled). Ale ať už vaše volba padne na kterýkoliv dekor, spolehněte se na to, že vaše bydlení prohlédne jako nikdy předtím.

Estetika samozřejmě není jediným důvodem, proč se dřevěné plovoucí podlahy objevují v českých domácnostech stále častěji. Mezi další snadná a rychlá pokládka a renovace podlah. Oprava sice není tak nenáročná, ale u většiny ostatních podlahových krytin je nemožná. Dřevěná podlaha vám může vydržet třeba celý život. Za zmínku však stojí také vysoká odolnost vůči oděru a propálení.

Měli byste počítat i s určitými omezeními

A jak je to s nevýhodami? Dřevěné plovoucí podlahy se nehodí do míst s vysokou relativní vlhkostí (např. do koupelny či prádelny) a není vhodná ani v kombinaci s podlahovým topením. A protože nejsou tak odolné jako například laminát, neměly by být pokládány do přílišně zatěžovaných místností. Řešením může být třívrstvá podlaha, která je odolnější a stabilnější než klasická dvojvrstvá.

Chcete-li se o dřevěné plovoučce dozvědět další informace, případně se rovnou domluvit na realizaci pokládky, obraťte se na podlahy České Budějovice – Bukaček. Firma se zabývá pokládkou a renovací a nabízí i další typy podlahových krytin. Odborníci vám rádi pomohou s výběrem a zodpoví veškeré otázky, které vás v souvislosti dřevěnou nebo jakoukoliv jinou podlahovou krytinou napadnou. Více na www.podlahybukacek.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *