Jak se zbavit myší a ostatních hlodavců?

Jak se zbavit myší a ostatních hlodavců?

Zjištění, s kým sdílíte svou domácnost, vás možná nemile překvapí. Ohlodané jídlo ve spižírně, tajuplné škrábavé zvuky na půdě... vypadá to, že se k vám nastěhovala rodinka hlodavců. A ať už jde o roztomilé myšky nebo přerostlé potkany, kterých se bojí i vaše kočka, měli byste se nezvaných hostů co nejrychleji zbavit. Nejde totiž jen o to, že si čas od času dopřejí trochu z vašich zásob, ale především o nemoci, které přenáší. Potkani své okolí znečišťují trusem a močí a mohou vás nakazit celou řadou chorob, které jsou pro lidské zdraví nebezpečné. Salmonelóza, tuberkulóza, myší tyfus, leptospiróza, weilova žloutenka, tularemie či krysí skvrnivka – to je výčet těch nejčastějších onemocnění, které mohou mát velmi vážné následky. Zajímá vás, jak se myší a jiných hlodavců zbavit?

Kdy a jak se k vám mohou myši nastěhovat?

Hlodavci se do lidských obydlí stahují nejčastěji na podzim, kdy hledají útočiště před zimou. Využijí každou dírku a škvíru – nezapomeňte proto všechny potencionální myší dvířka utěsnit polyuretanovou pěnou nebo ještě lépe betonem. Ani to ale houževnaté tvory stoprocentně nezastaví a ne nadarmo se říká, že si nakonec stejně najdou cestu.

Chutná jim vaše jídlo, ale nepohrdnou ani povlečením

Hlodavci se k vám nastěhují především kvůli zdroje potravy, vše proto ukládejte do pevně uzavíratelných nádob. Nicméně počítejte s tím, že pokud myši nenajdou jídlo, pustí se do ostatních věcí v jejich dosahu – např. do lůžkovin, knih apod. I tyto věci proto skladujte na vyvýšených místech, která jsou mimo dosah hlodavců.

Jak na myši a ostatní hlodavce?

Pokud si hlodavci přeci jen usmyslí, že u vás stráví zimu, budete se muset pustit do deratizace. Pomohou vám pasti, pastičky, ale také plašič nebo odpuzovač myší – elektronické přístroje, které vyluzují myším nepříjemné zvuky (pozor, ultrazvuk může vadit i vašemu psovi či kočce). Velmi dobrým deratizátorem může být i pes nebo kočka (především venkovské kočky), ale může se stát, že se váš mazlíček do lovu nepohrne. Humanisté sáhnou po pasti ve tvaru domečku či trubkové pasti, která hlodavce neusmrtí, ale pouze chytí. Následně ho můžete vypustit na louce nebo v lese.

A když se přemnoží?

Zdá se vám, že bitvu s hlodavci prohráváte a místo toho, aby se jejich populace snižovala, se jich nemůžete dopočítat? V tom případě vám nezbude, než povolat do boje profesionála. Deratizátor si s nimi hravě poradí a v případě zájmu provede efektivní preventivní opatření, díky kterým budete mít od malých otravů pokoj.

Dezinfekce Dezinsekce Deratizace

Mezi deratizátory, kteří mají s bojem proti hlodavcům letité zkušenosti, patří firma od pana Libora Čiháka. Libor Čihák DDD servis (DDD = deratizace, dezinfekce a dezinsekce) provádí deratizaci na vysoké úrovni již od roku 1990 a to v rámci všech typů objektů. Zajistí pro vás i dezinsekci (eliminaci hmyzu, např. štěnic, blech, mravenců, švábů...) i pravidelnou dezinfekci, díky které nebude docházet k rychlému množení patogenních mikroorganismů. Chcete se o deratizaci hlodavců a desinsekci dozvědět více? Spoustu informací najdete na www.deratizace.cz!