Jak na prodej ready made s.r.o. ve třech krocích

Jak na prodej ready made s.r.o. ve třech krocích

Mít business plán nestačí. Abyste mohli podnikat legálně, potřebujete živnostenské oprávnění nebo firmu. Pokud jste se rozhodli pro druhou možnost – společnost s ručením omezeným (s.r.o.), dostanete na výběr z několika možností, jak se stát jejím majitelem. Můžete si střihnout administrativní kolečko a vyřídit veškeré formality vlastními silami, nebo zvolit prodej s.r.o., která je již zapsána v obchodním rejstříku. Výhodou koupě tzv. ready made společnosti je rychlost transakce. Nechcete-li zbytečně čekat a riskovat, že se založení firmy nepříjemně protáhne, neváhejte. Dobrý podnikatel moc dobře ví, že čas jsou peníze. A prostřednictvím firmy na prodej lze ušetřit spoustu času, v průběhu kterého již může subjekt vydělávat. Ale jak koupě společnosti probíhá? Přesný postup nám objasnili odborníci z incorporated.cz.

Krok č. 1

Koupě ready made společnosti začíná vyplněním dotazníku. Uvedete údaje o novém jednateli, společnících, sídle a případné změně názvu. Poté uhradíte fakturu za převod společnosti.

Krok č. 2

Obdržíte převodovou dokumentaci k vaší nové společnosti. Účetní vám současně poskytnou kompletní účetní agendu.

Krok č. 3

Jakmile podepíšete dokumentaci, právníci podají k soudu návrh na zápis změn v obchodním rejstříku. Převod obvykle probíhá 5 – 10 dní dle aktuální vytíženosti orgánu. V momentě zápisu změn proces končí.

Co přesně znamená ready made společnost?

Jak jsme již zmínili v úvodu, ready made s.r.o. je fungující firma, tedy subjekt zapsaný v obchodním rejstříku. Může se jednat o společnost založenou čistě za účelem prodeje, nebo firmu, která v minulosti aktivně obchodovala. Kromě toho, že umožňují podnikat rychleji než v případě zakládání firmy, nabízí i další výhody: například plátcovství DPH nebo samotný fakt, že mají historii (jeden z požadavků při žádosti o úvěr). Než si ready made firmu pořídíte, prolustrujte její historii (ubezpečte se, že nemá závazky, negativní hodnocení apod.), případně se rovnou obraťte na odborníky z incorporated.cz, kteří vám poskytnou 100% garanci, a navíc mají největší nabídku společnosti včetně doplňkových služeb v podobě virtuálního sádla, vedení účetnictví apod.

Publikováno: 08. 12. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam