Bydlení

Předokenní roleta VELUX SSL Solar: Nejlepší stínění vašeho střešního okna

Bez slunečních paprsků by byl váš domov ponurý a smutný, ale zároveň není příjemné, když je jich přemíra. Stínících systémů je víc než dost a jde o to se rozhodnout pro ten správný. V případě střešního okna je skvělou volbou venkovní roleta. Co konkrétně vám, kromě stínění, přinese, se dočtete v tomto článku. Zaměřili jsme se na venkovní roletu Velux SSL, která patří k tomu nejlepšímu, co je v daném sortimentu k mání.

Předokenní roleta Velux SSL Solar neslouží jen ke stínění

Předokenní roleta Velux SSL Solar umožňuje úplně zatemnění místnosti, poskytuje ochranu střešnímu oknu při špatných povětrnostních podmínkách (chrání okno před poškozením) a v neposlední řadě celoročně zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti střešního okna. Mimo to výrazně tlumí venkovní hluk způsobený deštěm či krupobitím.

Venkovní roleta Velux SSL je kompatibilní se střešními okny zakoupenými po roce 2002, a to za předpokladu, že nebyla dodatečně namontována klika pro spodní ovládání. Lze připojit ke střešnímu oknu Velux INTEGRA nebo ji namontovat samostatně. Montáž je snadná – probíhá zevnitř a není nutné vstupovat na střechu.

Součástí balení je ovládací set pro 1 až 5 střešních oken Velux KUX 110 a programovatelné dálkové ovládání. Velkou výhodou je solární napájení v horním krytu rolety, které umožňuje kumulování energie a následné použití okna i v době, kdy se baterie nenabíjí.

Klíčové vlastnosti solární předokenní rolety v kostce

  • Venkovní roleta umožňuje 100% zatemnění i v době, kdy intenzivně svítí slunce.
  • Chrání interiér proti přehřívání tím, že zachytí až 95 % slunečních paprsků. Šetří tak náklady za klimatizaci.
  • Během zimy roleta zabraňuje úniku tepla. Zlepšuje součinitel prostupu tepla až o 20 %.
  • Zabraňuje šíření okolního hluku. Tlumí až o 30 dB.

Pokud vás předokenní roleta Velux SSL Solar zaujala, poohlédněte se po ní na www.milpe.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Your email address will not be published. Required fields are marked *