Hypotéka na družstevní byt: Vše, co byste o ni měli vědět

Hypotéka na družstevní byt: Vše, co byste o ni měli vědět

Lze získat hypotéku na družstevní byt? Ještě relativně nedávno bylo něco podobného nemožné. Následkem hypotéčního boomu v letech 2007 a 2008 však banky začaly poskytovat úvěry na bydlení bez omezení, tedy včetně družstevních bytů. Nyní jsou finanční instituce o něco opatrnější, nicméně najdete i celá řada poskytovatelů, kteří nevyžadují záruku ve formě jiné nemovitosti. Pokud si pohráváte s myšlenkou na pořízení vlastního bydlení a vaše volba padla právě na družstevní byt, měli byste vědět, že…

Jak získat hypotéku na družstevní byt?

Hlavním argumentem pro pořízení družstevního bytu je o cca 20 % nižší cena než u bytových jednotek v osobním vlastnictví. Z právního hlediska samozřejmě nejde o koupi, ale jen převod práv a povinností a získání podílů v bytovém družstvu. Co se týče možností, jak získat úvěr, banky vám nabídnou hypotéku se zástavou jiné nemovitosti, hypotéku s pozdějším převodem do vlastnictví a hypotéku bez možnosti jiné zástavy a převodu do osobního vlastnictví.

Nemáte čas a nervy na srovnání nabídek?

Vašim cílem by měla být ta nejvýhodnější hypotéka na družstevní byt. Nechcete-li zbytečně ztrácet čas návštěvami kamenných poboček a následným srovnáváním nabídek svépomocí, využijete zbrusu novou službu, která umožňuje rychlé a přesné srovnání hypotéčních úvěrů. Eurohypoška je unikátní tím, že srovnává úvěry i od zahraničních bank. Aplikace se speciálním know how dokáže vyhledat nejvýhodnější nabídky od slovenských, rakouských, německých, ruských a amerických bank. Dobrá zpráva je, že šanci na výhodnou hypotéku na družstevní byt mají také zájemci se záznamem v registru dlužníků. Stačí pár kliků v nezávazné kalkulačce a obratem se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti. Vaše další kroky k družstevnímu bytu by měly směřovat na www.hypoška.eu.

Publikováno: 30. 11. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: hypotéka na družstevní byt