3 praktické tipy pro výběr televizního stolku

3 praktické tipy pro výběr televizního stolku

Existuje jen málo domácností, které nevlastní žádný televizor. Naopak můžeme najít poměrně hodně rodin, kde mají klidně i dvě televize. Z toho vyplývá, že otázka vhodného podstavce a dobrého umístění pro příjemné sledování bude jistě důležitá. Podívejte se na 3 jednoduché a praktické tipy, jak vybrat co nejlepší televizní stolek.

Odpovídající rozměry

V první řadě je nutné vědět, jak velký stole sháníme. Požadované rozměry závisí samozřejmě na velikosti televizoru, ale také na tom, kolik máme k dispozici volného místa v pokoji. Televizní stolky se mezi sebou liší také výškou. V ideálním případě by televize měla být v úrovni očí při sezení na pohovce. Pokud si nejste jistí, jak bude vypadat výsledek, vyzkoušejte provizorně jiný kus nábytku a změřte jeho výšku. Následně určete, jestli to bude takto dobré.

Další úložné a odkládací prostory

Běžný samostatný televizní stolek většinou není pouze obyčejnou poličkou pro umístění obrazovky. Obsahuje navíc další šuplíky a poličky, které se výborně hodí pro odkládání dalších předmětů. Se stolkem při správném výběru získáte multifunkční kousek vybavení do bytu. Při řešení všech funkčních záležitostí nezapomeňte na ladicí design pro přirozené sladění s dalším nábytkem v pokoji. Volte podobné barevné odstíny, případně dobře vypadající lehké kontrasty.

Nejlépe vyberete na internetu

Řada lidí se pouští do hledání ideálního televizního stolku v běžných kamenných obchodech, což je jistě svým způsobem dobrá cesta. Nevýhoda však spočívá v tom, že na jednom místě vidíte pouze omezené množství jednotlivých typů a variant. Při prohlížení nabídek na internetu si najdete celou řadu nejrůznějších možností, které se liší velikostí, barvou, uspořádáním, ale i cenou. Právě cenové kritérium bývá poměrně důležité a hraje významnou roli při jednotlivém porovnání nejrůznějších modelů.

Publikováno: 01. 02. 2018

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat televizní stolek