3 tipy na přírodní výlety v ČR

3 tipy na přírodní výlety v ČR

Častokrát jezdíme hledat krásu do zahraničí, přitom plně neoceňujeme, co máme za humny. Prozkoumejte letos domácí krásy a vydejte se na nějaký krásný výlet v našich končinách. Máme pro vás tři tipy na nádherná místa obklopená přírodou, kde si určitě odpočinete od reality všedních dnů. Jeden z našich tipů se nachází na samém západě republiky, další dva spíš na jihovýchodě. Podobné krásy ovšem najdete po celé republice, neváhejte je hledat.

1. Punkevní jeskyně a propast Macocha

Přijeďte se trochu zchladit do Moravského krasu! Webkamera Blansko vám napoví, kolik stupňů je venku před jeskyní, ale buďte si jisti, že uvnitř je chladno. Nezapomeňte si tedy s sebou sbalit aspoň mikinu či bundu, ideálně i dlouhé kalhoty. Hlavní prohlídka trvá hodinu a její součástí je také plavba po jezírku přímo v jeskyních. Po obdivování krápníkové výzdoby se ještě můžete lanovkou vyvézt k hornímu okraji propasti Macocha. V oblasti se nachází vícero jeskyň, nezapomeňte si ale rezervovat vstupenky. Jde o oblíbený cíl návštěvníků.

2. Vranovská přehrada s hradem Cornštejn

U Bítova se nad vodní hladinou sklání hrad Cornštejna. Jde o velmi romantické místo, tedy spíše zříceninu, kde však probíhají organizované prohlídky s průvodcem. Čas od času zde narazíte také na šermířská vystoupení. Přímo od hradu se pak můžete přesunout rekreovat k Vranovské přehradě, tedy k „Moravskému Jadranu“. Koupací sezóna trvá od června do září, najdete tu písečné pláže, vyzkoušíte si vyzkoušet vodní šlapadla, jachting a windsurfing. Jen si nezapomeňte ohlídat počasí. Prozradí vám ho webkamera Znojmo.

3. Přírodní rezervace Soos

Webkamera Karlovy Vary vám zase napoví, jestli je vhodný den pro výlet do přírodní rezervace Soos. Toto rozsáhlé rašeliniště a slatiniště je plné bahenních sopek a protkané naučnou stezkou. Budete si zde připadat jako na měsíci, to díky měsíční krajině. Nachází se zde mimo jiné i křemelinový štít, který je evropskou raritou. Nebo máte jiný nápad na krásný výlet? Uskutečněte ho! Na aktuální počasí v daném místě sledujte přes web WebKamera.cz.

Publikováno: 01. 07. 2021

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam