Sháníte vysokozdvižný vozík nebo jinou manipulační techniku? Dobře pořídíte i v bazaru

Sháníte vysokozdvižný vozík nebo jinou manipulační techniku? Dobře pořídíte i v bazaru

Disponujete vlastním skladem nebo výrobními prostory, ve kterých se neobejdete bez vysokozdvižného vozíku? Jenomže jak začít, když nemáte s pořizováním této specifické techniky žádné nebo jen minimální předchozí zkušenosti? Je třeba si uvědomit, že také VZV podléhají neustálým inovacím a momentálně v tomto segmentu působí spousta výrobců, kteří neustále inovují a modernizují stávající modely. Vybrat ten správný vysokozdvižný vozík tak může být oříšek. S ohledem na vysokou pořizovací cenu se navíc vyplatí zvážit nákup bazarové techniky. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů a navíc navštívili bazar vysokozdvižných vozíků SEMAT HB. Prozradíme vám, jak se při výběru nespálit a jak ušetřit. Kde začít? Aktuální nabídka vysokozdvižných vozíků je vskutku pestrá. Můžete si vybrat mezi technikou, která je navržena pro práci ve vysokých výškách nebo svižné kličkování v úzkých uličkách. K mání jsou také modely určené pro manipulaci s těžkými břemeny ve výškových regálových skladech, vychystávací vozíky a jiné. Při výběru VZV bychom měli brát ohled na následující kritéria:
  • nosnost
  • způsob manipulace
  • druh a typ pohonu
  • manipulovaný materiál
  • způsob obsluhy
V prvé řadě tedy dejte dohromady veškeré své požadavky a začněte se poohlížet po strojích, které vyhovují účelu budoucího využití a jsou určeny do prostorů, ve kterých se budou pohybovat. V neposlední řadě záleží také na požadované hmotnosti a typu přepravovaného materiálu. Díky těmto kritériím budete schopni vyprofilovat konkrétní značku a typ. bazar-vzv

Jaký vozík do vnitřních/venkovních prostor?

Potřebujete vysokozdvižné vozíky pro práci ve skladové hale? K těmto účelům se hodí zejména čelní elektrické vozíky, které lze využít také pro manipulaci s břemeny na větší vzdálenosti. Budete-li převážet europalety na kratší vzdálenosti, vsaďte na nízkozdvižný vozík. Zakládání palet do regálů či jejich stohování na sebe zase zvládnou vysokozdvižné ručně vedené vozíky. Do venkovních prostorů jsou určeny VZV se spalovacími motory. Při výběru VZV nezapomeňte zohlednit prostorové využití a stav pojezdových ploch.

Vysokozdvižné vozíky dle typu pohonu

Jak je to s pohonem? V současné době jsou nejrozšířenější VZV se spalovacím dieselovým motorem (venkovní prostory), ale také s tichým, šetrným a úsporným elektrickým motorem (vnitřní prostory). Neméně ekonomický je také plynový pohon, nicméně musíte počítat s vyšší vstupní investicí – neobejdete se bez čerpací stanice nebo plynového hospodářství. Základní informace, které byste měli před pořízením vysokozdvižného vozíku znát, máme za sebou. Nyní se zaměříme na to, jak ušetřit. bazar-vysokozdvizych-voziku

Levné VZV najdete v bazaru vysokozdvižných vozíků

Snahou každého podnikatele je optimalizace nákladů. Navíc, když to nebude na úkor kvality, není co řešit. A s vysokozdvižnými vozíky je to podobné jako s auty. Když není dost peněz na nové, stačí si vybrat mezi kvalitními ojetinami. Na druhou stranu se připravte na to, že v bazarech VZV natrefíte na spoustu „no name“ modelů nejistého původu. Důvodem budiž prazvláštní legislativní úprava, která doložení historie a původu nevyžaduje. Případným problémům však můžete velmi jednoduše předejít tím, že se obrátíte na renomovaného prodejce. Chcete-li mít jistotu bezproblémového nákupu, obraťte se na bazar manipulační techniky SEMAT HB, který nabízí komplexní služby – prodej špičkové bazarové techniky, servis, technické prohlídky i revize LPG. Společnost SEMAT HB s.r.o. má dlouholeté zkušenosti a v oboru se pohybuje již od roku 1990. Specializuje se na VZV značek Balcanacar, Desta a Nissan a manipulační techniku Belet, BT, Crown a Pramac Lifter. Další informace o službách a aktualizovaný přehled VZV, které jsou na prodej, najdete na www.semathb.cz.

Publikováno: 07. 02. 2015

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: bazar manipulační techniky | bazar VZV