4 hlavní důvody, proč je investiční zlato skvělý dárek pro každou příležitost

4 hlavní důvody, proč je investiční zlato skvělý dárek pro každou příležitost

Vybrat dárek, který se bude zaručeně líbit, není vždy jednoduché. Co člověk, to jiný vkus. A zatímco někomu uděláte radost i veselými ponožkami, jindy neuspějete ani s luxusním parfémem. Pokud se bojíte neúspěchu a chystáte se darovat peníze v obálce, máme pro vás mnohem lepší tip. Vsaďte na investiční zlato a nebudete litovat. Proč jsou mince, slitky a pamětní medaile z drahých kovů správnou volbou bez ohledu na příležitost?

1. Zlato je krásné

Když je dárek pěkný na pohled, udělá mnohem větší radost, než ryze praktická věc. Investiční zlato je v tomto směru téměř bezkonkurenční. Lidé odjakživa obdivovali krásu a honosnost, jimiž věci vyrobené ze zlata oplývají. Údržba navíc není nijak náročná – zlato si svou vysokou estetickou hodnotu drží dlouhodobě.

2. Zlato je hodnotné

Chcete darovat věc, jejíž cena nebude klesat? I v tomto směru je investiční zlato ideální volbou. Bez ohledu na to, zda vsadíte na drobnější medailonek v podobě znamení zvěrokruhu – nebo se rozhodnete pro násobně dražší zlatou medaili při příležitosti výročí svatby, můžete se spolehnout na to, že hodnota drahého kovu nesletí dolů jako akcie General Motors. Zlato si naopak hodnotu drží a slouží jako nástroj pro překonání inflace.

3. Investice i za pár korun

Že nemůžete investovat velkou částku? To přece vůbec nevadí. Zlaté dárky pro muže či ženy lze sehnat třeba za méně než dva tisíce korun. Poohlédněte se po nich v e-shopu zlate-mince.cz, který provozuje společnost Zlaté Mince – Numismatika. Seženete zde investiční zlato pro každou příležitost – medaile obsahující vyrytá jména (dobrá volba, když má někdo z vašich blízkých svátek) i pamětní mince vhodné jako upomínka na promoce oslavující nově nabyty titul. Kolik utratíte, je otázkou vašeho rozpočtu.

4. Zlato nezabere moc místa

Bydlení není nafukovací a těžko říct, jestli by vám obdarovaná osoba poděkovala za předmět, který zabírá spoustu místa. V případě zlatých slitků a mincí podobné problémy nepřipadají v úvahu. Můžete nakoupit investiční zlato za desítky či stovky tisíc korun – a nikdy nebudete mít potíže s uskladněním. Příliš mnoho místa nezabere!

Publikováno: 09. 09. 2021

Kategorie: Dárky

Autor: Adam