Máte problémy s erekcí? Přečtěte si, jak je řešit

Máte problémy s erekcí? Přečtěte si, jak je řešit

Sex může být velkou posilou, ale také zabijákem vztahu. Především v případě, kdy se dostaví problémy s erekcí. Pokud tento problém právě řešíte, nepřestávejte číst. Prozradíme vám všechny podstatné informace, které byste měli o erektilní dysfunkci vědět.

Kdy hovoříme o erektilní dysfunkci?

Termín erektilní dysfunkce se v posledních letech objevuje stále častěji. Zřejmě vás proto nepřekvapí, že se k problémům s erekcí přiznalo téměř milion Čechů. Ne vždy se však jedná právě o erektilní dysfunkci – ta označuje opakované potíže s dosažením či udržením erekce. Nejde však o konkrétní nemoc, ale spíše o projev působení více faktorů.

Jaké nejčastější příčiny způsobují problémy s erekcí?

Jednou, dvakrát či třikrát se TO může stát každému. Na vině bývá nervozita z nového partnera či přemíra alkoholu. Ale když se začnou problémy s erekcí dostavovat pravidelně, je třeba najít příčinu. Velmi často jde o špatné psychické rozpoložení a stres – například z práce. V tomto směru nelze poradit pouze to, abyste některé záležitosti nebrali tak vážně. A určitě začněte více relaxovat. Případně se objednejte na sezení u psychoterapeuta. Možná na odbornou pomoc hledíte skrz prsty a stydíte se, ale pohovor s profesionálem vás může dostat zpět do hry. Erektilní dysfunkce může souviset také s některými nemocemi, jako jsou cukrovka, ateroskleróza, vysoký krevní tlak, kardiovaskulární onemocnění apod. Případně jde o vedlejší účinky určitého léku, který pravidelně užíváte. V takovém případě byste měli problém konzultovat se svým lékařem. Nabídne vám efektivní řešení. A jak řešit problémy s erekcí, když nemocní evidentně nejste a psychicky se také cítíte v naprosté pohodě? Na vině může být nesprávné složení stravy, nedostatek pohybu a alkohol. Podaří-li se vám tyto nešvary eliminovat, brzy se budete cítit lepe po fyzické stránce a téměř jistě zmizí i potíže s erekcí. Přejeme hodně štěstí!

Publikováno: 19. 11. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: erektilní dysfunkce | problémy s erekcí