7 tipů pro jednoduché, ale elegantní oblékání

7 tipů pro jednoduché, ale elegantní oblékání

Kolik času trávíte tím, než si připravíte oblečení do práce nebo do školy? Zkuste své oblékání zjednodušit a zároveň zachovat elegantní styl oblékání. Inspirujte se správnými střihy, vhodnými barvami a komfortním oblékáním. Poradíme vám, jak na to.

1) Přírodní odstíny barev

V elegantním stylu oblékání se objevují nejvíc přírodní barvy. Vyberte si béžovou, hnědou, ale klidně i khaki zelenou, případně pastelové odstíny. Toto oblečení bude vypadat svěže a mladistvě, navíc se bude skvěle kombinovat.

2) Jednoduché střihy

Myslete na jednoduchost střihů. Většina z nás na sobě chce mít co nejmíň kousků oblečení. Vrstvení se hodí, pokud chcete zakrýt nedostatky, například větší bříško, boky nebo široká stehna. Volte střihy, které vám padnou a které vám nebudou přidávat zbytečné kilogramy.

3) Padnoucí spodní prádlo

Jedním z nejdůležitějších kousků oblečení je kvalitní dámské a pánské spodní prádlo. Jeho správná velikost a materiál vám zpříjemní každodenní nošení. Pokud máte padnoucí dámské kalhotky, nebo muži mají padnoucí pánské trenýrky, pod oblečením není prádlo téměř vidět. Pokud byste měli nepadnoucí prádlo, tak nebudou ani nejdražší kousky oblečení vypadat dobře.

4) Správná kombinace

Jednoduchost a elegance v oblékání vám pomůže správně kombinovat. Vybírejte si věci, které se k sobě hodí jak barvou, tak střihem. Není nic horšího než když si dáte široké a volné kalhoty a k tomu široké a volné tričko. Vždy se snažte mít jeden kousek na tělo a druhý volnější. Případně jeden kousek oblečení krátký a druhý dlouhý.

5) Kontrastní bílá a černá

Mezi oblíbené barvy patří bílá a černá. V elegantním šatníku najdete i jejich kombinaci. Vybrat si tak můžete například bílou košili a černé kalhoty nebo sukni. Zajímavé jsou i elegantní šaty, kdy součástí jsou přímo tyto dvě barvy.

6) Šaty a sukně

Nebojte se do svého šatníku přidat i elegantní dámské šaty a sukně, které zněžní a zjemní celý šatník. K eleganci patří i jednouché černé šaty, které by v šatníku rozhodně neměli chybět. Pod šaty se hodí stahovací prádlo nebo alespoň padnoucí sportovní podprsenka a dámské bavlněné kalhotky, které vás nebudou nikde tlačit a táhnout.

7) Výběr materiálu

Ať už vybíráte oblečení nebo dámské či pánské spodní prádlo, myslete i na správný výběr materiálu. Nejpohodlnější je bavlna, v současné době je však oblíbený i micro modal air. Pokud si vyberte syntetický materiál s příměsí bavlny, dejte si pozor na šetrné praní, aby se vám oblečení zbytečně nezničilo.

Publikováno: 21. 02. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam