Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Analogovým kamerám odzvonilo. O naši bezpečnost se starají moderní IP kamery!

Hledáte způsob jak efektivně zabezpečit svůj majetek? V tom případě vás zřejmě napadlo využít monitorovací systém v podobě kamery. Ta nejenže zaznamená vstup nepovolaných osob, ale zároveň slouží i jako určitá prevence. Pokud se potencionální zloděj o přítomnosti kamer dozví, může si svou plánovanou „akci“ rozmyslet…

V posledních letech se v souvislosti s monitorovacími systémy hovoří především o IP kamerách, které postupně nahrazují staré analogové modely. Prozradíme vám, co si pod technickým termínem představit a jaké jsou výhody těchto zařízení.

Co je to IP kamera?

IP kamera (jinak také síťová kamera nebo webkamera) zachycuje a vysílá živé záběry prostřednictvím IP sítě a autorizovaní uživatelé tak mohou dění sledovat. A to jak lokálně, tak na dálku. Pořízené videosekvence lze ukládat a spravovat přes běžnou síťovou infrastrukturu založenou na IP.

Kvalitní IP kamery mají vlastní IP adresu, jsou připojeny k sítí a disponují spoustou užitečných funkcí. Mají vlastní FTP server, FTP klienta, e-mailového klienta, ale také správu alarmů a lze je do značné míry naprogramovat tak, aby plnily specifické úkoly. Za zmínku stojí také mód nočního vidění, možnost bezdrátového přenosu (wi-fi), detekce zaznamenaného pohybu, otočné mechanizmy nebo automatické zasílání pořízených záběrů ještě předtím, než se aktivuje alarm. V podstatě jde o kombinaci kamery a počítače. Oproti tomu levnější modely samostatně nefungují a jsou závislé na připojení k počítači.

Moderní IP kamery nabízí kvalitnější přenos obrazu než zastaralé analogové modely a navíc jsou dvousměrnými nositeli signálu (analogové kamery jsou jednosměrné – signál posílají do video rekordéru). Tato vlastnost předurčuje jejich obrovské možnosti využití.

Lze zkombinovat analogové a IP kamery?

Pokud již analogové kamery využíváte a chcete je rozšířit o několik IP kamer, využijte takzvaný hybridní systém. Jeho zapojení je jednoduché a probíhá pomocí přídavné karty do počítače.

O vlastnostech konkrétních modelů si můžete přečíst na www.prodejipkamer.cz. Specializovaný prodejce nabízí prodej IP kamer od výrobců APEXIS, ZONEWAY, WODSEE a IPS.